امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۴۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

بارش ها در آذربایجان غربی رکورد زد

خرداد: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی به 447 میلی متر رسید که معادل کل بارش سال آبی گذشته است.

کیومرث دانشجو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت مشابه سال آبی گذشته 277 میلی متر بارش را در آذربایجان غربی شاهد بودیم که این رقم امسال 61 درصد و 170 میلی متر بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین بارش درازمدت در آذربایجان غربی طی این مدت 265 میلی متر است، اضافه کرد: بارش نزولات آسمانی در سال آبی جاری، 69 درصد بیشتر از میانگین بلندمدت است.

وی بیان کرد: در آذربایجان غربی سه حوضه آبریز دریاچه ارومیه، زاب و ارس وجود دارد که در سال آبی جاری به ترتیب شاهد بارش 459، یکهزار و 16 و 262 میلی متری در هرکدام از این حوضه ها بوده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: میزان بارش طی سال آبی جاری در حوضه دریاچه ارومیه 67 درصد، رودخانه زاب 70 درصد و رود ارس 31 درصد بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

دانشجو با اشاره به بارش های مناسب بهاری در آذربایجان غربی گفت: 27 ایستگاه باران سنجی شرکت آب منطقه ای در استان وجود دارد که از این تعداد، 13 ایستگاه بارش بیش از 100 میلی متر را نشان می دهد.

وی افزود: نازلوچای، شهرچای، سروچای و باراندوزچای ارومیه، سردشت، پیرانشهر، تکاب، شاهین دژ، بوکان، مهاباد، اشنویه، نقده ایستگاه هایی هستند که بارش بیش از 100 میلی متر در آنها ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، متوسط بارش در آذربایجان غربی حدود 350 میلی متر بوده که سال گذشته حدود 450 میلی متر بارش در استان به ثبت رسیده است.
امسال نیز میزان بارش ها تا بیش از 500 میلی متر تخمین زده می شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی