امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۴۸۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

منابع خبری از حصر خانگی امیر مکه خبر می دهند/ عصبانیت شدید بن سلمان از «خالد الفیصل»

خرداد :پایگاه خبری «مرآه الجزیره» روز شنبه به نقل از منابع خود گزارش داد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، «شاهزاده «خالد الفیصل» امیر مکه را در حصر خانگی قرار داده و خطر مرگ جان وی را تهدید می کند.


به گزارش شفقنا، این پایگاه به نقل از منابع ویژه خود از ناپدید شدن ناگهانی خالد الفیصل امیر مکه خبر داد و نوشت: فیصل از ژانویه گذشته به ناگاه ناپدید شد و در پی ناپدید شدنش، اخباری مبنی بر فوت او منتشر شده است اما امارت منطقه مکه مکرمه  در ۱۱ فوریه ۲۰۱۹میلادی صحت اخبار منتشر شده در این خصوص را تکذیب کرد.

به نقل از این منابع، «سلطان الدوسری» سخنگوی امارت مکه در این باره گفته بود که خالد الفیصل در مرخصی به سر می برد و دو هفته دیگر کارش را از سرخواهد گرفت اما از آن تاریخ تاکنون دیگر دیده نشد.

پایگاه مذکور افزود: ماه فوریه و مارس گذشت و آوریل نیز در آستانه پایان قرار دارد اما از خالد الفیصل خبری نیست و همین جاست که منابع ویژه تاکید می کنند که او به دستور ولیعهد سعودی در اقامت اجباری به سر می برد.

براساس گفته این منابع، خالد الفیصل در اقامت اجباری به سر می برد و شاید سرنوشتش مرگ باشد چرا که ابن سلمان برای انتقام جویی از او تلاش می کند زیرا معتقد است که خالد در قضیه قتل جمال خاشقجی او را فریب داده و به او خیانت کرده است.

به نوشته این سایت، بن سلمان معتقد است که خالد الفیصل درباره حادثه قتل جمال خاشقجی و دست داشتن محمد بن سلمان، نزد پدرش سخن چینی کرده است و همین موضوع باعث شده است تا ولیعهد در پی انتقام جویی از او باشد بنابراین او را در اقامت اجباری قرار داده است.

اطلاعات دریافت شده در این خصوص حاکی است: الفیصل از شیوه بدی برای خبرکردن ملک سلمان درباره قتل خاشقجی استفاده کرد و گمان می کرد که پادشاه برای به سامان کردن اوضاع سریعا وارد عمل خواهد شد اما نمی دانست که بن سلمان متوجه ضرری نشده است زیرا پادشاه پس از چند دقیقه موضوع را فراموش کرد.

از سوی دیگر بن سلمان رفتار خالد الفیصل را دلیلی بر نیت بد او دانست و گمان کرد که او به هدف شوراندن پادشاه علیه ولیعهد چنین رفتاری را انجام داده است بنابراین ابن سلمان برای انتقام از خالد الفیصل دست به کار شد. علاوه بر این ویدئویی در ۱۴ ژانویه گذشته منتشر شد که خالد الفیصل در آن به تاجران التماس می کند در عربستان سرمایه گذاری کنند و به خروج اموال از کشور اعتراف کنند و چنین به نظر می رسید که او تاکید می کند که طرح های بن سلمان در زمینه ترغیب سرمایه گذاران شکست خورده وهیچ راهی جز توسل به تاجران وجود ندارد. همین مددخواهی فیصل برای عصبانی کردن بن سلمان کافی بود تا برای حصر اجباری وی دست به کار شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی