امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

پمپئو: به دنبال مداخله نظامی در ایران نیستیم/ هیچ تضمینی برای صدمه ندیدن مردم ایران به خاطر تحریم ها، در کار نیست

خرداد: یکی از حضار از پمپئو پرسید «ایا ایده‌ی کودتا در ایران را بررسی کرده اید؟». وزیر خارجه امریکا در پاسخ به شوخی گفت: «اگر هم می‌کردیم، به نظرتان من آن را به شما می‌گفتم؟»

اکسیوس در گزارشی اختصاصی نوشت: در جلسه‌ای پشت در‌های بسته با رهبران جامعه ایرانی امریکایی در دوشنبه گذشته، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ عملیات نظامی در داخل ایران برای تغییر حکومت انجام نخواهد داد.

اکسیوس که این خبر را به نقل از سه منبع حاضر در جلسه منتشر کرده، آورده است: پمپئو در این جلسه سعی کرد که دولت ترامپ را از گروه (تروریستی) مجاهدین خلق دور جلوه دهد.

او همچنین گفت: بیایید به حاشیه نرویم؛ جان بولتون در نشست مجاهدین خلق سخنرانی کرد. اما پرزیدنت ترامپ و من این کار نکردیم.

او سپس به روابط بولتون و جولیانی با مجاهدین اذعان کرد کرد و گفت، اما من و رئیس جمهور چنین ارتباطی نداریم.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر تغییر حکومت از درون رخ ندهد، پایان ماجرا چه خواهد بود؟، گفت: ما خیلی مراقبیم که از لحن و عبارات مربوط به تغییر حکومت استفاده نکنیم.

او همچنین تاکید کرد که دولت ترامپ به دنبال مداخله نظامی در ایران نیستیم.

یکی از حضار از پمپئو پرسید «ایا ایده‌ی کودتا در ایران را بررسی کرده اید؟». وزیر خارجه امریکا در پاسخ به شوخی گفت: «اگر هم می‌کردیم، به نظرتان من آن را به شما می‌گفتم؟»

وی در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه ایا او می‌تواند تضمین کند که تحریم شدید ایران به مردم ضربه نمی‌زند، گفت: «هیچ تضمینی در کار نیست».
منبع: انتخاب

برچسب ها: پمپئو ، ایران ، تحریم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه