امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱

«عبدالفتاح السیسی» تا 2030 رئیس جمهوری مصر باقی می ماند

خرداد: 88.33 درصد شرکت کنندگان مصری در همه پرسی به اصلاح قانون اساسی که روز شنبه گذشته (31 فروردین ماه) انجام گرفت و سه روز به طول انجامید، رای مثبت دادند.

به گزارش خرداد ، ایرنا به نقل از رسانه های مصری، ستاد ملی انتخابات مصر میزان مشارکت در این همه پرسی را 44.33 درصد اعلام کرد.
با اعلام خبر اصلاح قانون اساسی مصر، «عبدالفتاح السیسی» تا سال 2030 رئیس جمهوری مصر باقی خواهد ماند.
جمعیت واجد شرایط شرکت همه پرسی اصلاح قانون اساسی 62 میلیون نفر اعلام شده بود. 
اعلام نتایج رسمی اصلاح قانون اساسی مصر درحالی صورت می گیرد که پیش از این قرار بود، نتیجه همه پرسی، 7 اردیبهشت اعلام شود.
پارلمان مصر در هفته های گذشته با اصلاح ماده 140 قانون اساسی، موافقت خود را با افزایش طول دوره ریاست جمهوری این کشور از چهار سال به 6 سال اعلام کرد.
با اصلاح ماده 140 قانون اساسی، رئیس ‌جمهوری مصر می تواند برای دو دوره متوالی شش ساله، نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.
علاوه بر افزایش مدت ریاست جمهوری مصر، تشکیل دوباره مجلس سنای این کشور که از سال 2011 و پس از اعتراضات مردمی علیه'حسنی مبارک' رییس جمهوری اسبق مصر منحل شده بود، افزایش قدرت رئیس جمهوری در انتصاب‌ های قضایی، تخصیص 25 درصد از کرسی های پارلمان به زنان از دیگر بندهای اصلاحات قانون اساسی مصر است.
پارلمان مصر همچنین به رئیس ‌جمهوری این کشور این اختیار را داد تا برای خود یک یا چند معاون انتخاب کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه