امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
متعجب می شوید!

10 کشور افسرده جهان را بشناسید

وب‌سایت «بیگ تینک» بر اساس یک پژوهش انجام‌شده، فهرستی از افسرده‌ترین کشور‌های جهان را منتشر کرد.

افسردگی نوعی بیماری روانی است که علاوه بر جوامع فقیر، میان ثروتمندان هم به وفور دیده می‌شود. همانطور که نقشه افسرده‌ترین کشور‌های جهان نشان می‌دهد، کشور‌های ثروتمند نیز با این معضل دست به گریبان هستند.

بر اساس یافته‌های پژوهش «مسئولیت اختلالات افسردگی» که پیشتر در مجله پلاس مدیسن منتشر شد، افغانستان افسرده‌ترین کشور جهان است که 22/5 درصد از جمعیت آن با مشکل افسردگی مواجه هستند. چندین دهه جنگ و مشکلات اقتصادی، تأثیراتی منفی بر بهداشت و سلامت روانی مردم این کشور داشته است. همین مشکلات برای لیبی، هندوراس و فلسطین هم رخ داده است که به ترتیب در رتبه‌های دوم تا چهارم افسرده‌ترین کشور‌های جهان قرار دارند.

نقشه

نکته عجیب این است که تعدادی از کشور‌های ثروتمند خاورمیانه که با جنگ دست‌و‌پنجه نرم نمی‌کنند نیز در فهرست 10 کشور افسرده جهان قرار گرفته‌اند. بحرین، امارات متحده عربی، قطر، اردن و کویت به ترتیب در رتبه‌های پنجم، ششم، هشتم، نهم و دهم قرار دارند. هلند در رتبه هفتم، تنها کشور اروپایی است که در فهرست 10 کشور افسرده جهان قرار دارد.

در زیر فهرست 10 کشور افسرده جهان را مشاهده می‌کنید:

نقشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه