امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

220 هزار میلیارد ریال به مناطق سیل زده کشور اختصاص می یابد

خرداد: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه 98 برای مناطق سیل زده اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته شده گفت: پنج درصد از اعتبارات ماده 10 ، 12 و قانون مدیریت بحران معادل 220 هزار میلیارد ریال به مناطق سیل زده اختصاص داده می شود.

هادی قوامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ویژه ای برای تخصیص اعتبار لازم برای حمایت از مناطق سیل زده اکنون در کمیسیون برنامه و بودجه در حال تدوین است.
قوامی اظهار داشت: در این طرح، دستور برداشت از صندوق توسعه ملی برای حمایت از مناطق سیل زدگان نیز در صورت لزوم مطرح شده است.
وی با بیان اینکه در این طرح از منابع بودجه بیشتر استفاده خواهد شد گفت: در صورت کسری با مجوز مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برداشت خواهد شد.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این میزان با یوروی 100 هزار ریال محاسبه می‌شود، گفت: پیش بینی اولیه 2 میلیارد دلار بوده است.
وی در ادامه گفت: در سال 98 برای ایجاد اشتغال پایدار 400 تا 500 میلیارد ریال از منابع مختلف برای اشتغال در نظر گرفته شده است.
قوامی تصریح کرد: از این میزان تسهیلات طبق تبصره 18بیش از 12 هزار و 500 میلیارد تومان از منابع یک و نیم میلیارد دلار صندوق توسعه ملی به اشتغال روستایی و عشایری در سال 98 در نظر گرفته شده است.
وی به مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در بودجه 98 بیش از 45 هزار میلیارد ریال برای مطالبات فرهنگیان در سال 98 در نظر گرفته شده است.
اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در طول سفر سه روزه خود به استان کهگیلویه و بویراحمد امروز چهارشنبه از بافت فرسوده دوگنبدان، شهرک صنعتی و صنایع نفت و گاز دشت گز دیدن و در جلسه با فعالان اقتصادی و شورای اداری گچساران شرکت می کنند.
این نمایندگان روزهای پنج شنبه و جمعه در یاسوج در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت ،شورای برنامه ریزی و توسعه استان و نشست نمایندگان اتاق بازرگانی یاسوج شرکت می کنند و از کارخانه سیمان مارگون هم بازدید خواهند کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه