امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

روزنامه پاکستانی سفر عمران خان به ایران را موفقیت آمیز خواند

خرداد:  روزنامه اردو زبان «جنگ» پاکستان نوشت: سفر اخیر «عمران خان» نخست وزیر این کشور به جمهوری اسلامی ایران با موفقیت همراه بود و نتایج مثبتی برای همکاری های آتی دو کشور خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، این روزنامه پاکستانی روز چهارشنبه در سرمقاله ای با عنوان «دوستی ایران و پاکستان-عهد و پیمان جدید»، گفت: سفر عمران خان به ایران کمک فراوانی به دستیابی به منافع مشترک دو کشورمی کند.
در این سرمقاله آمده است: نتایج پُربار این سفر منجر به تقویت همکاری های امنیتی و اقتصادی ایران و پاکستان می شود. 
روزنامه جنگ نوشت: جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و ترکیه کشورهای بنیانگذار سامان اقتصادی اکو هستند و نقش مهمی را می توانند برای احیار قطار اکو از اسلام آباد به تهران و استانبول ایفا کنند و پاکستان نیز می تواند با کمک ایران و ترکیه دسترسی به بازارهای چین و اروپا را آسان تر کند.
این روزنامه پاکستانی افزود: روابط برادرانه ایران و پاکستان در دوستی عمیق و مشترکات فرهنگی و تاریخی تنیده است اما در برخی اوقات تروریست ها در مرزهای مشترک ضمن ارتکاب جنایت، به دنبال تخریب روابط دو کشور هستند با این حال سفر عمران خان به تهران فضای مناسبی را برای رسیدگی به ملاحظات مشترک در این خصوص فراهم ساخت.

**خان پس از 47 سال در ایران
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان که یکشنبه گذشته سفر رسمی خود را از مشهد مقدس آغاز کرده بود روز دوشنبه در تهران با حجت الاسلام حسن روحانی دیدار و سپس در نشست مطبوعاتی مشترک گفت: در پاکستان به این نتیجه رسیده ایم که نباید اجازه بدهیم گروه های شبه نظامی از خاک پاکستان برعلیه کشورهای دیگر برای اقدامات تروریستی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه اولین بار در سال 1351 شمسی (1972 میلادی) به ایران سفر کرده بود، افزود: ما از انقلاب ایران حمایت می کنیم و در پاکستان جدید بدنبال چنین انقلابی هستیم تا فاصله فقرا و اغنیا را کاهش دهیم.
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: باید این ارتباط و اعتماد را برقرار کنیم و به همدیگر اطمینان دهیم که هر دو کشور اجازه نمی دهند (گروه های تروریستی) از خاکشان برای عملیات و اقدامات تروریستی استفاده شود ما نیازمند اعتماد سازی و همکاری های بیشتر در حوزه های مختلف در آینده هستیم.
پیش از سخنان عمران خان، رئیس جمهوری کشورمان نیز گفت: ایران و پاکستان کاملا مصمم به توسعه روابط دوجانبه هستند و هیچ کشور ثالثی قادر نیست روابط دوستانه و برادرانه ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه