در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۳۱۰۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۱

واکنش آمریکا به پیشنهاد ظریف برای تبادل زندانیان

خرداد: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سخنان وزیر خارجه ایران در خصوص تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش خرداد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سخنان «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در خصوص تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا واکنش نشان داد.

وزیر خارجه ایران چهارشنبه در نشست «انجمن آسیا» در نیویورک پیشنهاد کرد آمریکا و ایران شهروندانی از هر دو طرف را که زندانی هستند با یکدیگر مبادله کنند.

او گفت 6 ماه پیش این پیشنهاد را به دولت آمریکا داده اما هنوز پاسخی از طرف آن دریافت نکرده است. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سخنان ظریف گفت: «ما از اظهارنظرهای اخیر ظریف در جلسه یک سازمان غیردولتی در نیویورک در خصوص آمریکایی‌هایی که به ناحق در ایران بازداشت شده‌اند، اطلاع داریم.»

وی در ادامه گفت: «متوجه اشاره او به حل و فصل بشردوستانه آن پرونده‌ها که ما بارها خواستار آن شده‌ایم هستیم. ایران می‌تواند جدیت خود در خصوص مسائل کنسولی را با آزاد کردن فوری اشخاص بی‌گناه آمریکایی نشان دهد. این مسائل کنسولی، آن عده از ایرانی‌هایی که به دلیل نقض کیفری قوانین تحریمی آمریکا بازداشت یا محکوم شده‌اند را نیز شامل می‌شود.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود تأکید کرد: «ما از ایران می‌خواهیم همه اشخاص آمریکایی که به طرز غیرمنصفانه بازداشت یا مفقود شده‌اند از جمله ژیو وانگ، رابرت لوینسون، سیامک نمازی، نزار زاکا و دیگران را آزاد کنند.»
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه