امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۰۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱

سازمان ملل:تشکیلات خودگردان فلسطین در حال فروپاشی است

خرداد: سازمان ملل متحد اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در حال فروپاسی اقتصادی و سیاسی است.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، در گزارش جدید فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه که امروز منتشر شد، آمده است که در 6 ماه اخیر اوضاع سیاسی، انسانی و اقتصادی و وضعیت حقوق بشر در مناطق فلسطین به طور مستمر وخیم و احیانا دردناک بوده است.
بر این اساس، تلاش ها برای جلوگیری از وقوع هر گونه تنش جدید در جنوب فلسطین اشغالی و نوار غزه موفقیت آمیز بوده است.
در این گزارش از گسترش شهرک ها و خشونت شهرک نشینان صهیونیست در قبال فلسطینیی ها و نیز ویران کردن خانه های فلسطینیان و رویارویی میان آنها و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی انتقاد شده است.
تهیه کنندگان این گزارش یادآورشدند که در این مدت زیان های طرف فلسطینی به رژیم صهیونیتسی، ناشی از تظاهرات هفتگی نزدیک دیوار مرزی غزه بوده و در چارچوب این تظاهرات، تلاش هایی برای عبور از این دیوار به سمت اسرائیل صورت گرفته و بمب ها و موشک هایی از غزه به جنوب اسرائیل و مرکز آن شلیک شده است.
بر اساس این گزارش ، واکنش اسرائیل به این گونه اقدام های تحریک آمیز، سبب کشته شدن هفتاد تن از جمله 19کودک و زخمی شدن هزاران تن شده و میزان تلفات طرف اسرائیلی نیز یک کشته و هشت زخمی بوده است.
این گزارش، کمک رسانی به دولت فلسطین و تلاش برای پایان دادن به اشغالگری و دستیابی به راه حل ایجاد دو کشور بر اساس قطعنامه سازمان ملل و توافقنامه های بین المللی را ضروری دانسته و یاد آور شده است که تشکیل کشور فلسطین صرفا در غزه یا تشکیل آن بدون غزه، امکان پذیر نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه