امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

چرا سخنرانی مراجع عظام تقلید از صدا و سیما پخش نمی شود

خرداد؛ یکی از برنامه های صدا و سیما که در شب های ماه مبارک رمضان از شبکه های یک، دو و سه سیما پخش می شد، سخنرانی مراجع عظام تقلید با محوریت تفسیر سوره های قرآن کریم بود اما امسال پخش این برنامه ها متوقف گردید.

به گزارش خبرنگار شفقنا، چندسالی بود که سخنرانی مراجع عظام تقلید از چندماه قبل از ماه مبارک رمضان توسط صدا و سیما ضبط و در این ماه مبارک در قالب برنامه ۱۰ دقیقه ای از شبکه های مختلف تحت عناوینی چون چشمه معرفت پخش می گردید اما امسال این برنامه متوقف گردید و به پخش برنامه حکمت ربّانی بعد از اذان مغرب از شبکه سه سیما و فرازهایی از سخنان حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با موضوع نهج البلاغه اکتفا شد.

موضع گیری های اخیر و مکرر حضرات مراجع عظام نسبت به برنامه های صدا و سیما این زمینه ذهنی را بوجودآورده است که انتقادات حضرات مراجع و عدم پذیرش آنها باعث این مساله است بویژه آنکه موضع گیری های اخیر حضرت آیت الله مکارم شیرازی در قبال مسابقه «برنده باش» این موضوع را تقویت کرده و در فضای مجازی دست به دست می شود.

ضبط بخشی از برنامه در ماه مبارک رمضان

حجت الاسلام والمسلمین علی سبحانی فرزند حضرت آیت الله العظمی سبحانی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا دلیل این امر را مراجعه دیرهنگام مسئولان برنامه عنوان کرد و گفت: چون بخشی از ضبط برنامه موکول به ماه مبارک رمضان می شد و حضرت آیت الله سبحانی هم روزه می گیرند لذا ضبط برنامه در ماه مبارک رمضان کمی برای ایشان سخت بود به همین دلیل درخواست مسئولان برنامه را رد کردند.

انتقادات حضرت آیت الله نوری همدانی نسبت به عملکرد صدا و سیما

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس مسئول دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در این خصوص به خبرنگار شفقنا گفت: حدود سه سال است که این مرجع تقلید شیعیان ضبط برنامه را نمی پذیرند.

او دلیل این امر را اشتغالات علمی و حوزوی و همچنین انتقادات ایشان به برخی عملکرد صدا و سیما عنوان می کند.

اشتغالات علمی-حوزوی حضرت آیت الله مکارم شیرازی

علی دولتمند مسئول بخش فرهنگی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اعلام کرد: اشتغالات علمی-حوزوی باعث شد تا علیرغم اصرار فراوان مسئولین صدا و سیما، ضبط برنامه را نپذیرند و لذا ایشان برنامه ای برای پخش یا ضبط سخنرانی برای هیچکدام از شبکه های صدا و سیما ندارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی