امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶

تصویب یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس

خرداد؛ نمایندگان مجلس با 161 رای موافق با یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند.

یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن، با 161 رای موافق، 12 رای مخالف و 3 رای ممتنع از 199 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین؛ فاطمه حسینی، به عنوان نماینده پیشنهاددهندگان این فوریت تاکید کرد با توجه به وجود لوایح عادی بسیار احتمال نوبت نرسیدن برای بررسی این لایحه وجود دارد. او با توجه به آسیب‌زا بودن این موضوع در اجتماع درخواست یک فوریت این لایحه را ارائه کرد تا براین اساس طرح تشدید مجازات اسیدپاشی زودتر بررسی شود.

 

 

محمودی شاه‌نشین به عنوان مخالف فوریت این طرح از لاریجانی خواست تا برای لوایح و طرح‌های انباشته شده در نوبت بررسی مجلس شخصا فکری کند. او تاکید کرد لوایح و طرح‌های مهم و دارای اولویت زیادی هستند که در نوبت بررسی هستند و شرایط همین طرح اسیدپاشی را دارند.

 

جعفرزاده ایمن‌آبادی نیز با تاکید بر آسیب‌زا بودن اسیدپاشی گفت: مجازات موجود در قانون برای این موضوع کافی نیست و خلأ قانونی دارد.

برچسب ها: اسیدپاشی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی