امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲

گله‌داران استرالیایی برای محافظت از گله‌هایشان چه ابتکاری به خرج دادند؟

خرداد؛ گله‌داران استرالیایی، برای مقابله با سگ‌های ولگردی که به گله‌هایشان حمله می‌کردند، الاغ‌‌ها را جایگزین سگ‌های گله کردند.

به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری آلمان گزارش داد: شماری از گله‌داران استرالیایی که از حملات سگ‌های وحشی به گله‌هایشان و ناتوانی سگ‌های گله در محافظت از آنها زیان‌های قابل توجهی دیده بودند، با به‌کارگیری الاغ‌ها در گله باعث فراری دادن سگ‌های وحشی شدند.

یکی از گله‌داران که در حال حاضر 17 الاغ را برای 120 گوساله خود به کار گرفته، ضمن ابراز رضایت از این اقدام می‌گوید از زمان استفاده از این حیوانات، دیگر هیچ گوساله‌ای را از دست نداده است.

 یک کارشناس حیوانات در این‌باره به رادیوی دولتی استرالیا توضیح داد: دویدن الاغ‌ها به سوی سگ‌های وحشی  چون به همراه سر و صدای زیاد است، حیوانات مهاجم را به شدت می‌ترساند. بسیاری از این الاغ‌ها کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، اما برخی از آنها هم ترجیح می‌دهند فقط در اطراف گله قدم بزنند و بی‌تفاوت به چرا ادامه دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی