امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

هفته آینده گزارش نهایی کمیته بررسی بازار کاغذ اعلام می‌شود

خرداد؛ سیده‌فاطمه ذوالقدر، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از ورود این کمیسیون برای بررسی علل نامشخص بودن سرنوشت 93 درصد از کاغذ وارداتی با ارز 4200 تومانی خبر داد.

 سیده‌فاطمه ذوالقدر، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته‌ای مرکب از سیداحسان قاضی‌زاده و محمدعلی وکیلی از اعضای فرهنگی مجلس و  مدیران سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد و اقتصاد پیگیر این موضوع است که چرا از مجموع 262 هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی به کشور وارد شده است فقط 23 هزار تن توزیع شده است و بقیه این کاغذها چه شده و چرا برای توزیع در بازار نشر کشور به تأیید معاونت‌های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نرسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس از پیگیری موضوع کاغذ در کمیته مذکور و ارائه گزارش نهایی این مسئله به صحن علنی کمیسیون فرهنگی مجلس طی هفته آینده خبر داد.

دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ دهم اردیبهشت ماه جدول واردات پنج نوع کاغذ روزنامه‌ای، تحریر، تحریر رول، بالکی و LWC از ابتدای سال 1397 تاکنون را در قالب اطلاعیه‌ای منتشر کرد. در گزارش این دبیرخانه اعلام شد حدود 93 درصد از کاغذ وارداتی با منشاء ارز دولتی 4200 تومانی در بازار نشر توزیع نشده است.

منبع: ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی