امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

فکر نمی‌کنم دوستان کاندیدای ریاست مجلس شوند

در سال آخر عمدتاً کسی برای حضور در هیات‌رئیسه تلاش جدی نمی‌کند/ اجلاسیه چهارم، سال سخت‌گیری برای تغییرات نیست

خرداد؛ غلامعلی جعفرزاده، نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان مجلس، گفت: از کاندیداهای احتمالی بی‌اطلاع هستم، اما به نظرم در سال آخر هم آقای لاریجانی همچنان رئیس مجلس بمانند، فکر می‌کنم دوستان هم ورود نکنند؛ تاکنون بحثی در خصوص کاندیدا شدن دوستان برای ریاست مجلس نداشته‌ایم.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت و نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، ضمن اشاره به انتخابات هیات‌رئیسه مجلس، گفت: سال آخر عمدتاً رقابت‌ها ضعیف‌تر می‌شود و طی سال‌های اول مجالس رقابت‌ها برای کسب کرسی هیات‌رئیسه شدید است.

 

او ادامه داد: در سال‌های آخر نمایندگان چندان رغبتی ندارند که برای انتخابات هیات‌رئیسه کاندیدا شوند. نمایندگان از نظر اخلاقی تمایلی ندارند که کاندیدا شوند و می‌خواهند اعضای فعلی هیات‌رئیسه را حفظ کنند. از لحاظ سازمانی اگر کسی می‌خواست در هیات‌رئیسه مجلس حاضر شود، در سنوات گذشته تلاشش را می‌کرد و عمدتاً کسی تلاش جدی‌ای برای حضور در هیات‌رئیسه نمی‌کند.

 

به گفته این نماینده مجلس، رقابت برای تصاحب کرسی‌های هیات‌رئیسه در اجلاسیه چهارم نسبت به سنوات گذشته ضعیف‌تر خواهد بود.

 

جعفرزاده در پاسخ به اینکه «آیا آقای لاریجانی در اجلاسیه چهارم رئیس مجلس باقی می‌ماند» گفت: از کاندیداهای احتمالی بی‌اطلاع هستم، اما به نظرم در سال آخر هم آقای لاریجانی همچنان رئیس مجلس بمانند، فکر می‌کنم دوستان هم  ورود نکنند؛ تاکنون بحثی در خصوص کاندیدا شدن دوستان برای ریاست مجلس نداشته‌ایم.

 

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان در خصوص اینکه «آیا اصولگرایان همچنان از آقای لاریجانی برای ریاست مجلس حمایت می‌کنند» تاکید کرد: صحبتی به میان نیامده است، اما سال آخر سال سخت‌گیری برای تغییرات نیست و تجربه این‌طور نشان داده که در اجلاسیه چهارم شاهد تغییرات چشمگیری در هیات‌رئیسه نخواهیم بود.

 

جعفرزاده در پایان گفت: فراکسیون مستقلان تلاش می‌کند که ریاست آقای لاریجانی در مجلس تثبیت شود، البته محکم‌تر و با رای بیشتر.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی