امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

مشاور رئیس مجلس: آمریکایی‌ها قدرت محاسبه «ضربه دوم» ایران را ندارند

خرداد؛ مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها اندازه، عمق، حجم، زمان و اسلحه مورد استفاده ضربه دوم که در دست ماست را نمی‌دانند و قدرت محاسبه آن را ندارند.

«منصور حقیقت پور» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه سخن مقام معظم رهبری پیرامون عدم آرایش جنگی دشمن، برای ما یک حجت است، اظهار کرد: برداشت من به عنوان کسی که دانش‌آموخته و مدرس دانشگاه‌های نظامی بودم این است که تمام سخنان مقام معظم رهبری در حوزه نظامی از عمق کارشناسی علمی و منطقی برخوردار است.

وی با بیان اینکه جنگ نظامی دارای علائمی است و شواهد و قرائنی دارد که ما این شواهد و قرائن را امروز نمی‌بینیم، گفت: استراتزی آمریکایی‌ها در جنگ‌های نظامی، اعمال قاعده «جنگ برق‌آسا» است به این معنی که اگر آمریکایی‌ها به این جمع‌بندی برسند که در نبردی پیروز نمی‌شوند در آن نبرد وارد نخواهند شد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که آمریکایی‌ها در نبرد با جمهوری اسلامی ایران چه در خلیج فارس و چه در هر جای دیگری، پیروز از میدان خارج شوند، تاکید کرد: در همین جنگ‌های اخیر آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس، ما شاهد عدم توفیق‌های بسیار زیادی از سوی آن‌ها بودیم.

حقیقت‌پور ادامه داد: شخص رئیس جمهور آمریکا همین چند وقت پیش اعلام کرد که ما میلیارد‌ها دلار در حوزه خلیج فارس هزینه کردیم، اما وقتی که می‌خواهیم وارد یکی از کشور‌های این منطقه شویم، باید چراغ خاموش، دزدانه و شبانه بیاییم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها، چون تعریفی از ضربه دوم جمهوری اسلامی ایران ندارند با ما وارد نبرد نخواهند شد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها اندازه، عمق، حجم، زمان و اسلحه مورد استفاده ضربه دوم که در دست ماست را نمی‌دانند و قدرت محاسبه آن را ندارند.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی‌ها امروز چند ناو خود را به خلیج فارس آورده‌اند که اتفاقا من از این موضوع خوشحال هستم و می‌گویم که خدا کند تعداد این ناو‌ها بیشتر شود. آمریکایی‌ها خودشان با دستان خودشان اهداف بزرگ نظامی را به جایی می‌آورند که ما با سلاح‌های کوچک خودمان هم بتوانیم به آن‌ها ضربه بزنیم.

حقیقت‌پور تاکید کرد: ناو‌های آمریکایی حاضر در خلیج فارس دقیقا مثل پایگاه‌های‌شان در افغانستان و بحرین و امارات، گوشت‌های زیر دندان ما هستند.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: اعزام ناو‌های آمریکا به خلیج فارس تنها برای ایجاد رعب است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی