امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

از ترامپ تا پمپئو و هوک؛ تکذیب های پی در پی؛ عقب نشینی همه جانبه آمریکا از تهدید نظامی ایران

خرداد؛ مقامات آمریکایی یکی پس از دیگری تهدید نظامی و احتمال جنگ با ایران را تکذیب کردند.

به گزارش برنا، بامداد سه شنبه یک مقام آمریکایی که خواسته بود نامش فاش نشود، به خبرنگاران آمریکایی گفت:" ایران مظنون اصلی حمله به کشتی ها در بندر فجیره است". این خبر اما تا بعد از ظهر سه شنبه بیشتر دوام نیاورد و برایان هوک، مسوول میز ایران در وزارت امور خارجه آمریکا با تکذیب این خبر گفت:" هیچ مدرکی برای متهم کردن ایران در قضیه بندر فجیره وجود ندارد." وی البته تاکید کرد که دولت ترامپ قصد جنگ با ایران را ندارد.

این تکذیب برایان هوک اما همه ماجرا نبود، دیروز پمپئو پس از دیدار لاوروف تاکید کرد که هیچ برنامه برای رویارویی نظامی در دولت آمریکا وجود ندارد.

بازهم ماجرا به اینجا ختم نشد، برخی رسانه های آمریکایی از اعزام ۱۴۰ هزار نیرو نظامی امریکایی به خلیج فارس برای جنگ احتمالی با ایران خبر داده بودند، این خبر را ابتدا پمپئو تکذیب کرد و سپس خود ترامپ به همین تکذیب قانع نشد و بلافاصله در کاخ سفید مقابل خبرنگاران ایستاد  خبر اعزام ۱۴۰ هزار نیرو به خلیج فارس را "فیک نیوز" دانست.

تکذیب های پی در پی مقامات آمریکایی در حالی صورت می گیرد که تا بامداد دیروز آنها در حال شاخه و شانه کشیدن بودند و از احتمال جنگ با ایران و تهدیدهای نظامی خبر می دانند. این تکذیب های پی در پی نشان از یک عقب نشینی همه جانبه در آمریکا دارد اگرچه همچنان تیم "ب" مشغول جو سازی و بازی روانی است!
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی