امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

بازگشت کوپن به کشور

خرداد؛ امروز که توزیع کالاهای اساسی مردم با مشکل روبه‌روست و سیاست 4200 تومانی نیز نتوانسته به اهداف مورد نظر اصابت کند و از سویی افزایش یارانه نقدی می‌تواند پیامدهای تورمی داشته باشد، استفاده از کالابرگ برای گذار از این شرایط بحرانی مناسب به نظر می‌رسد.

زمزمه‌ها حاکی از بازگشت دوباره کوپن به اقتصاد ایران است، اما این بار با شکلی متفاوت، و الکترونیکی خواهد بود.

کوپن واژه‌ای فرانسوی است به معنای ورقه اصلی که هنگام پرداخت منافع، آن را جدا می‌کنند. پای کوپن در سال 1359 و چند روز پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به اقتصاد کشور ما باز شد.

علی‌اکبر لبافی، کارشناس حوزه کار: وظیفه وزارت کار توزیع کوپن نیست، بلکه تولید ثروت و تبدیل آن به رفاه اجتماعی است.

هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: توزیع کوپن موجب کاهش قیمت بسیاری از کالاها در بازار می‌شود.

حسین سلاح‌ورزی، عضو اتاق بازرگانی ایران: با توجه به تجارب گذشته در ایران و سایر کشورهای جهان نمی‌توان انتظار داشت از دل اقتصاد کوپنی یک طرح موفق بیرون آید.

احمد میدری، معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: دولت با درخواست وزارت رفاه قصد دارد برای خرید کالاهای اساسی به مردم کوپن الکترونیکی ارائه کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: موضوع کوپنی شدن برخی از کالاها مخالف جدی‌ای در مجلس و بین نمایندگان ندارد.
برچسب ها: کوپن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی