امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

امارات ۴ نفر را به اتهام ارتباط با حزب الله به حبس ابد محکوم کرد

خرداد؛ دادگاهی در امارات متحده عربی، ۴ نفر را به اتهام ارتباط با حزب الله لبنان به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از روسیا الیوم، دادگاه استیناف فدرال ابوظبی در جلسه روز گذشته ۴ نفر را که دارای تابعیت های عربی هستند، به جرم تشکیل گروه وابسته به حزب الله لبنان و برنامه ریزی برای انجام آنچه اقدامات تروریستی خوانده شده، به حبس ابد محکوم کرده است.

دادگاه اماراتی اتهاماتی نظیر تشکیل گروه وابسته به حزب الله، برنامه ریزی برای انجام حملات تروریستی و اقدامات خرابکارانه علیه تاسیسات حیاتی در کشور را به این افراد نسبت داده است.

دادگاه همچنین دو نفر دیگر را در همین پرونده به ۱۰ سال حبس محکوم و ۵ تن دیگر را تبرئه کرد.

گفتنی است امارات متحده عربی حزب الله لبنان را تروریستی خوانده است.

این در حالی است که سازمان عفو بین الملل روز جمعه از سرویس قضایی امارات به شدت انتقاد کرده و اعلام کرده بود که محاکمه بازداشت شدگان در این کشور ناعادلانه صورت می گیرد.

عفو بین الملل همچنین تاکید کرد که امارات با زور و شکنجه از متهمان اعتراف می گیرد.

پیش از این دادستانی امنیت دولت امارات گروهی متشکل از ۱۱ نفر را به تشکیل تیم وابسته به حزب الله متهم کرده بود. متهمان از سال گذشته در بازداشت به سر می برند. باسیل جبران وزیر خارجه لبنان از امارات خواسته بود این افراد را ببخشد.
برچسب ها: امارات ، حزب الله
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی