امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

طرح ادعاهای مقام اماراتی علیه ایران/ در هرگونه توافق آتی با ایران باید اعراب نقش داشته باشند

خرداد؛ یک مقام اماراتی مدعی شد که منطقه به دلیل سیاست های ایران به چنین وضعی دچار شده است.

به گزارش شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «انور قرقاش» وزیر دولت امارات در امور خارجه این کشور با طرح این ادعا گفت: مرحله کنونی ایجاب می کند که ایران در سیاست هایش تجدیدنظر کند. ایران باید بداند که مسئول اصلی بی ثباتی در خاورمیانه است.

این وزیر اماراتی که با شبکه اسکای نیوز عربی گفتگو می کرد، مدعی شد: یکی از عیب های اصلی توافق هسته ای با ایران این بود که کشورهای عربی در آن نقش نداشتند. ایران توافق هسته ای را مجوز مداخله در امور کشورهای عربی قلمداد کرد.

قرقاش همچنین تاکید کرد که در هرگونه توافق آتی با ایران، اعراب باید نقش داشته باشند.

وی درباره حادثه ای که چند روز پیش برای چندین نفکتش در بندر الفجیره امارات رخ داد نیز اظهار کرد: آمریکا و فرانسه، امارات را در تحقیقات مربوط به هدف قرار دادن کشتی ها در خلیج عمان همراهی می کنند.

قرقاش افزود: کشورهای دیگری برای مشارکت در این تحقیقات اعلام آمادگی کرده اند و انتظار می رود در دو روز آتی نتایج تحقیقات اعلام شود.

وزیر دولت امارات در امور خارجه این کشور یادآور شد: با درایت با موضوع هدف قرار دادن کشتی ها برخورد کردیم و از هر گونه پیش داوری پرهیز کردیم. عربستان، امارات و نروژ درباره این قضیه نامه ای به شورای امنیت نوشته اند.

قرقاش همچنین گفت: در این نامه، شورای امنیت در جریان تهدیدهای امنیتی برای روند دریانوردی بین المللی قرار گرفته شده است. علاوه بر این نامه مشابهی نیز به سازمان دریانوردیی بین المللی ارسال کرده ایم.
برچسب ها: امارات ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی