امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

اعتراض واشنگتن به سیاست‌های انحصارطلبانه اتحادیه اروپا

خرداد؛ ایالات متحده از سیاست‌های انحصارطلبانه دفاعی اتحادیه اروپا انتقاد و تهدید کرد این مساله می‌تواند قراردادهای همکاری حوزه دریای آتلانتیک و پیمان ناتو را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: دو مسئول وزارت دفاع آمریکا در نامه‌ای به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نسبت به معیارهای به کارگرفته شده برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اروپایی، که در آن شرکت‌های آمریکایی از مشارکت منع می‌شوند، اعتراض کردند.

به اعتقاد نویسندگان این نامه، این رویکرد اتحادیه اروپا نه تنها می‌تواند روابط چند ساله و سازنده پیمان ناتو با این اتحادیه را تحت‌الشعاع قرار دهد بلکه باعث می‌شود کشورهای ثالثی همچون ایالات متحده از ورود به پروژه‌های اروپایی محروم شوند.

یادداشت سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا نیز ضمیمه این نامه شده است که در آن به موگرینی تا 10 ژوئن مهلت داده پاسخی شفاف در این رابطه ارائه کند.

گفتنی است این نامه آمریکا بعد از تصمیم بروکسل برای تشکیل صندوق دفاع اروپا به ارزش 13 میلیارد یورو جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنایع نظامی اتحادیه بین سال‌های 2021  و2027 ارسال شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی