امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

سی‌ان‌ان: تنش با ایران یک بار دیگر اعتبار ترامپ را زیر سوال برده است

خرداد؛ سی‌ان‌ان در یادداشتی به موضوع تنش میان آمریکا و ایران و ارتباط آن با اعتبار نه چندان محکم دونالد ترامپ پرداخته است.

 سی‌ان‌ان نوشت: دولت آمریکا که پیش از این نیز بارها متحدان خود را آزار داده و حقایق محکم را زیر سوال برده بود، بار دیگر اعتبار خود را در معرض خطر می‌بیند؛ این بار تنش با ایران باعث این اتفاق شده است.

کاخ سفید و در راس آن ترامپ به خاطر لفاظی‌های آتشین و بمباران‌گونه خود علیه فعالیت‌های ایران به شدت تحت فشار است چون اعتبار این تهدیدها زیر سوال رفته و بسیاری از متحدان آمریکا هم به این ادعاها با دیده تردید می‌نگرند.

کتمان واقعیت‌ها و جنگ ترامپ با حقایق روشن – به ویژه در مورد ایران- باعث شده تا او قادر نباشد ملت آمریکا را به وارد شدن در جنگی دیگر متقاعد کند. درحقیقت اعتبار ترامپ به حدی خدشه‌دار شده که وقتی در مورد تهدیدی به نام ایران صحبت می‌کند، کمتر آمریکایی آن را باور می‌کند.

این درحالی است که نمایندگان آمریکایی نیز در مورد هرگونه وارد شدن به یک جنگ با ایران هشدار داده‌اند. وضعیت به گونه‌ای پیش رفته که ترامپ مجبور شده رییس جمهور سوییس را بپذیرد تا در مورد کاهش تنش‌ها با ایران گفتگو کند.

سی‌ان‌ان در این یادداشت نیات اطرافیان ترامپ در مورد افزایش تنش با ایران را نیز سوال می‌برد و می‌نویسد: بسیاری از مردم آمریکا و البته منتقدان رییس‌جمهور در مورد نیات واقعی تیم مشاوره امنیت ملی او به خصوص جان بولتون به شدت مشکوک هستند. آنها می‌گویند جان بولتون که به دنبال بمباران ایران و تغییر حکومت این کشور است به دنبال کشاندن آمریکا به یک جنگ بی‌سرانجام دیگر است.

اختلافات بر سر ایران به حدی رسیده که گفته می‌شود خود ترامپ از دست سیاست‌های جنگ‌طلبانه بولتون و وزیر خارجه پومپئو خسته شده است. شاید میان اروپا و آمریکا در اینکه برخی رفتارهای ایران در منطقه نامناسب بوده اختلافی نیست اما در نحوه برخورد با این موضوع اختلافات عمیقی وجود دارد. این اختلافات روز سه‌شنبه و در اظهارنظر معاون انگلیسی ائتلاف ضدداعش نمود بیشتری پیدا کرد؛ آنجا که ژنرال گیکا اعلام کرد هیچ تهدید جدید و مستقیمی از سوی ایران مشاهده نشده است.
برچسب ها: ایران ، ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی