امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴

سفر ناگهانی رییس جمهور سوییس به آمریکا برای مذاکره با ترامپ درباره ایران

خرداد؛ برخی از رسانه‌ها از دیدار ترامپ و رییس‌جمهور سوییس با محوریت ایران خبر دادند.

هاآرتص نوشت: امروز دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا با «اولی مائورر» رییس‌جمهور سوییس در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها موضوع اصلی این دیدار بحث و گفت‌وگو در مورد افزایش تنش‌های میان ایران و آمریکا است.

دولت‌های آمریکا و سوییس نیز اعلام کرده‌اند رییس‌جمهور سوییس قرار است در سفری بدون برنامه قبلی با رییس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کند.

کاخ سفید چهارشنبه اعلام کرد «اولی مائورر»، رییس‌جمهور سوییس قرار است پنجشنبه برای دیداری بدون برنامه قبلی با «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهور آمریکا وارد واشنگتن شود.

دولت سوئیس هم در بیانیه‌ای با تأیید این خبر گفت مائورر که همزمان وزیر دارایی این کشور نیز هست پنجشنبه با ترامپ دیدار خواهد کرد.

پایگاه «سوئیس اینفو» این سفر را غیرمعمول دانسته و نوشته این اولین بار است که کاخ سفید پذیرای رییس‌جمهور سوییس خواهد بود. این پایگاه نوشته انتظار می‌رود سران دو کشور درباره مسایل دوجانبه مختلف از جمله احتمال توافق تجارت آزاد گفت‌وگو کنند.

طبق نوشته این پایگاه خبری، ونزوئلا هم از جمله محورهایی است که دو طرف بر سر آن گفت‌وگو خواهند کرد. سوییس ماه گذشته حفاظت از منافع آمریکا در این کشور آمریکای لاتین را پذیرفت.

از طرف دیگر برخی تحلیلگران این گمانه‌زنی را مطرح کرده‌اند که این سفر در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و تهران به مساله ایران هم مربوط باشد. سوئیس در سال‌های گذشته در نقش میانجی میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران ظاهر شده است.

پیش از این روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده بود دونالد ترامپ به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست و از برنامه‌ریزی‌هایی که بوی جنگ از آنها به مشام می‌رسد، ناخشنود است و تغییر نظام ایران را هم دنبال نمی‌کند. منابع خبری به این روزنامه گفتند ترامپ مگر در صورت انجام اقدامی بزرگ از سوی ایران تمایل به درگیری با ایران نخواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی