امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰

ترامپ راه‌اندازی کانال ارتباطی با ایران را با همتای سوئیسی بررسی می‌کند

خرداد؛ رسانه های آمریکایی تاکید کردند که رئیس جمهوری این کشور در دیدار با همتای سوئیسی خود، به بررسی راه اندازی کانال ارتباطی با ایران می پردازد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه خبری «الخلیج آنلاین»، برخی رسانه های آمریکایی فاش کردند که هدف «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور از دیدار امروز (پنج شنبه) با همتای سوئیسی خود «اولی ماورر»، میانجی گری وی بین ایالات متحده و ایران است.

شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا عصر امروز در این باره گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با همتای سوئیسی خود که در یک سفر ناگهانی راهی شهر واشنگتن شده، راه اندازی یک کانال ارتباطی با مقامات ایرانی را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

این شبکه خبری همچنین تاکید کرد که قرار است ترامپ​ با ماورر که کشورش طی سال های گذشته به عنوان میانجی بین آمریکا و ایران فعالیت کرده، به بررسی «نقش سوئیس در تسهیل روابط دیپلماتیک» بپردازد.

این در حالی است که کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که رئیس جمهوری سوئیس برای دیدار برنامه ریزی نشده با همتای آمریکایی خود به واشنگتن سفر می کند تا همکاری میان دو کشور از جمله «نقش سوئیس در تسهیل روابط دیپلماتیک و دیگر مسائل ببین المللی» را بررسی کنند.

در همین حال، رسانه های سوئیس دیدار ماورر با ترامپ را تاریخی خواندند چرا که این نخستین بار به شمار می آید که رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید پذیرای همتای سوئیسی خود می کند.

یادآور می شود که رئیس جمهوری آمریکا یک شنبه گذشته از تمایل خود برای تماس رهبران ایران با وی برای حل و فصل بحران در حال تشدید میان دو کشور خبر داده و گفته بود که واشنگتن یک شماره را در اختیار سوئیس گذاشته تا مقامات ایرانی در صورت تمایل به مذاکره، با آن تماس بگیرند.
برچسب ها: ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی