امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

جمعی از نمایندگان : بنیاد شهید ناکارآمد شده است

خرداد؛ جمعی از نمایندگان تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ درباره بنیاد شهید و امور ایثارگران را تهیه و تدوین کرده‌اند و طبق گفته یکی از نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران به تعهدات خود در زمینه اجرای تکالیف قانونی درباره ایثارگران عمل نمی‌کند و به نوعی ناکارآمد شده است.

۲۰ نماینده مجلس تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ از بنیاد شهید و امور ایثارگران را تهیه و تدوین کرده‌اند.

این موضوع را ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس به خبرنگار میزان گفت.
 
در توضیح ماده  ۲۳۴ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آمده است که هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت رئیسه برای رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود.
 
کمیسیون حداکثر طی ۱۰ روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیئت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد. طبق تبصره ۱ این ماده چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع برای رسیدگی به قوه قضاییه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کنند.
 
این نماینده مجلس تاکید کرد بنیاد شهید و امور ایثارگران به تعهدات خود در زمینه اجرای تکالیف قانونی درباره ایثارگران عمل نمی کند و به نوعی ناکارآمد شده است.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیش‌تر و در تاریخ ۲۷ آبان سال ۹۷ از نامه خود به رئیس جمهور درباره مشکلات عدیده ایثارگران و قطع بیمه تکمیلی این قشر به خبرنگار میزان خبر داده بود. 

برچسب ها: بنیاد شهید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی