امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

ناگفته‌های درگیری در دانشگاه تهران از زبان «معاون فرهنگی بسیج خواهران دانشگاه تهران»!

دانشگاه تهران قانون حجاب را کنار گذاشته است و نمی خواهد که خیلی جدی به آن بپردازد.
خرداد؛ در جریان روز دوشنبه دامشگاه تهران بارها شاهد بودیم دختران برادر های بسیج را می زدند اما سعی ما این بود که دعوا صورت نگیرد.

«سحر احمدی»، معاون فرهنگی بسیج خواهران دانشگاه تهران، در گفت و گو با خبرنگار برنا ماجرای اتفاقات روز دوشنبه در دانشگاه تهران را اینگونه روایت کرد که به شرح زیر است:

دانشگاه تهران چند سالی است که قانون حجاب را کنار گذاشته است و نمی خواهد که خیلی جدی به آن بپردازد.

بعد از جلسات مختلف که گذاشته شد، حراست تصمیم می‌گیرد نیروی خانمی از کارمندان خود را در مقابل درب دانشگاه بگذارد تا به طور آزمایشی تذکر حجاب را به دانشجویان بدهد.

دانشجویان در دانشگاه با دیدن این فرد مسئله حجاب اجباری را علم و فراخوان می دهند و می‌خواهند که اعتراض کنند. اعتراضشان به این صورت بود که مقنعه خود را بسوزانند.

دانشگاه دو روز این برنامه را به صورت چرخشی در درب های مختلف اجرا کرد و همین امر باعث انتشار عکسی با عنوان «حجاب اجباری» شد.

بسیج به این عملکرد دانشگاه که بدون آسیب شناسی و ناگهانی بود، اعتراض داشت.

در ادامه دانشجویان در اعتراض به این اتفاق خواستار این شدند که بیانیه خود را بخوانند و اقدام اعتراضی انجام دهند.

بسیج به دلیل جلوگیری از این اتفاقات و اینکه نگذارد اتفاقات بیشتر از این شود وارد میدان شد، این وارد میدان شدن جهت حضور بود. در این جریان خیلی از بچه های بسیج مورد هجوم و کتک‌کاری قرار گرفتند و چیزی نگفتند. 

تجمع دوشنبه غیرقانونی بود و مجوزی برای آن صادر نشده بود. روز دوشنبه فضایی که پیش آمد دوگانگی بسیج و غیر بسیج بود که این دوگانگی اشتباه است. در این جریان معاونت فرهنگی حضور پیدا کرد. بیانیه دانشجویان خوانده شد. بیانیه آنها با قانون اسلام مشکل داشت آنها خواستار این بودند که دانشگاه به مسئله حجاب که نظریه مهمی است اجبار ندهد. بحث دیگر آنها این بود که دانشگاه اجازه ابراز وجود به آنها نمی دهد اما در نهایت آنها بیانیه خود را خواندند. زمان خواندن بیانیه اعضای بسیج تحمل نکردند و از صحنه آمفی تئاتر خارج شدند.

در بیانیه بسیج هم آمده بود که باید قانون در دانشگاه پیاده شود و مطالبه این بود که چرا دانشگاه خود را کنار می کشد.

بسیج بارها راه‌های گفتمان با دانشجو را برگزار کرده است و اینطور نیست که دانشجوی بسیج با دانشجوی غیر بسیج مشکل داشته باشد. در جریان روز دوشنبه شاهد بودیم که دو دوست در صف های جداگانه قرار گرفته بودند. بسیج همیشه خواستار تعامل با دانشجو بوده است. بسیج دانشگاه تهران در صحنه های مختلف حضور داشته و کارهای بزرگی را انجام داده است.

برخوردهای ضربتی در این اتفاق برای این بود که دانشگاه یک برخورد یک شب و بدون آسیب شناسی در خصوص مسئله حجاب انجام داد و این باعث می شود، جریانی که ملتهب و آماده این است که با کوچکترین چیز تحریک شود، چنین اتفاقاتی را پیش آورد. در جریان روز دوشنبه بارها شاهد بودیم دختران، برادران بسیج را می زدند اما سعی ما این بود که دعوا صورت نگیرد.

در فیلم منتشر شده از یکی از آقایان بسیج باید این را بگویم که همه ماجرا به نمایش گذاشته نشده بود ایشان چندین بار کتک می خورند و بعد از تحمل ناگهان از کوره در می روند.

دانشگاه چنین برخوردها را نادیده می‌گیرد بارها شاهد فحاشی های رکیک و تهدید هستیم اما دانشگاه هیچ کار نمی کند. مطالبه ما این است تا چه حد به افراد باید، در یک محیط آکادمیک آزادی عمل داده شود.

بسیج با فرد منتشر کننده ویدئو برخورد کرد اما اگر در دل حادثه بودید، این اتفاقات عجیب به نظر شما نمی رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی