امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

از ۴ دستاورد مهم در روز ارتباطات رونمایی شد

خرداد؛ در مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه های ارتباطی رونمایی شد .

طرح دژفا، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات، یکی از پروژه های است که با هدف مقابله با حملات سایبری و نیز حمایت از تداوم خدمات دیجیتال، توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در خصوص این پروژه گفت: "دژفا" اکنون دربرگیرنده ده پروژه است و پروژه‌های دیگری نیز به این طرح اضافه خواهند شد.

گفتنی است برای این پروژه‌ها مجموعا 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

در عین حال طرح سروا، مرکز تبادل اطلاعات دولت با بخش خصوصی و عمومی، با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات دولتی برای استارتاپ ها دیگر طرحی بود که در روز ارتباطات توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در خصوص این طرح گفت: با"سروا" می‌توان گفت امروز روز ملی شدن داده‌های دولتی است. این پروژه‌ از آرزوهای فعالین فناوری اطلاعات و نیز از الزامات حاکمیتی در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات بود. برای این پروژه ۲۶میلیارد ریال هزینه شده است

توسعه زیرساخت درون استانی شبکه ملی اطلاعات در ۴ استان، توسط شرکت مخابرات ایران، با سرمایه گذاری ۳۱۶ میلیارد تومانی و با استفاده از تجهیزات تولید داخل، افتتاح شد.

آذری‌جهرمی در این خصوص گفت: شرکتهای داخلی در تولید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری برای گسترش شبکه ثابت پهن باند، به خودکفایی ۷۰درصدی رسیده‌اند. تحریم‌ها، توسعه کشور در این بخش را متوقف نخواهند کرد.

همچنین در این در روز ارتباطات، با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی، از اتصال ۷۲۰۰ روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات توسط وزیر ارتباطات نیز رونمایی شد و وزیر ارتباطات در این خصوص گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار به شبکه ملی متصل شوند. با افتتاح امروز این عدد به حدود ۷۰ درصد رسید.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی