امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۶۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

الجزیره تصاویر ماهواره ای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را منتشر کرد

خرداد؛ شبکه خبری الجزیره قطر تصاویر ماهواره ای تاسیسات نفتی «آرامکو» عربستان را در دو تاریخ پیش از حمله پهپادی یمنی ها و پس از آن منتشر کرد که تصاویر پس از حمله نشان از هدف گیری دقیق وخسارت به لوله های اصلی دارد.تصاویر ماهواره ای از تاسیسات نفتی آرامکو نشانگر این است که محیطی به طول 4 متر از لوله های اصلی پمپاژ نفت در آرامکو هدف قرار گرفته است.
مقایسه تصاویر پیش وپس از حمله، حجم خسارت و آسیب دیدگی لوله های اصلی را به وضوح نشان می دهد.
بر اساس این تصاویر که شب گذشته (یکشنبه) منتشر شد، این عملیات در ایستگاه پمپاژ نفتی شماره 8 آرامکو انجام شده و تصاویر ماهواره ای پس از حمله پهپادی نیروهای یمنی نشان می دهد که حدود 4 متر شکستگی در لوله های اصلی به وقوع پیوسته و فردای حمله، نشتی نفت بیش از هزار متر مربع از محیط این ایستگاه را درگیر کرده است.
بنابر اعلام الجزیره، آنچه از نظر راهبردی و نظامی اهمیت دارد این است که یمنی ها در محیط 110هزار متری تاسیسات نفتی آرامکو با هدف گیری دقیق به 4 متر از لوله های نفتی اصلی ضربه زده و به اهداف خود از این حمله دست پیدا کرده اند.
روز سه شنبه 24 اردیبهشت سال جاری، منابع یمنی خبر دادند که رزمندگان یمنی با 7 پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو را در خاک عربستان و 800 کیلومتر دور تر از یمن هدف قرار داده اند. خالد الفالح وزیر انرژی عربستان با تایید این خبر از توقف فعالیت دو ایستگاه پمپاژ نفت در این تاسیسات خبر داد.

*** تحکیم سیطره نظامی انصارالله بر استان الضالع در جنوب یمن
شبکه خبری المسیره یمن امروز (دوشنبه) گزارش داد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند در یک عملیات هجومی با همکاری مردم استان 'الضالع' شمار زیادی از مزدوران را از این استان طرد کنند و بسیاری از پایگاه ها و مواضع نظامی را از آنان بازپس بگیرند.
بر پایه این گزارش، بیش از 70 درصد از اراضی شهرستان 'قعطبه' که یکی از راهبردی ترین و مهم ترین شهرستان های شمالی الضالع می باشد هم اکنون در کنترل نیروهای انصارالله می باشد. 
به نوشته المسیره، بیش از 150 مزدور در عملیات نیروهای ارتش یمن در قعطبه به هلاکت رسیدند.
المسیره گزارش داد، هم اکنون مهم ترین بخش این شهرستان، یعنی مثلث قعطبه (سه راهی رابط میان چند استان) در تصرف نیروهای یمنی است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی» نامید.
برچسب ها: الجزیره ، عربستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی