امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۷۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

"متحدان آمریکا" حساب خودشان را از ترامپ جدا کردند!

خرداد: ژنرال کریش گیکا، از افسران ارشد از ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در جنگ با داعش، گفت «نه، هیچ افزایشی در تهدید از سوی نیروهای تحت حمایت ایران در عراق و سوریه وجود ندارد». گیکا، که در یک کنفرانس ویدئویی از مقر ائتلاف در بغداد سخن می گفت، به خبرنگاران در پنتاگون گفت نیروهای ائتلافی بر حضور نیروهای تحت حمایت ایران «و گستره‌ وسیعی از دیگر گروه ها نظارت دارد، چون این محیطی است که ما در آن هستیم».

به گزارش خرداد به نقل از نواندیش،در میان تردید به ادعای ترامپ در خصوص خطر روزافزون ایران علیه ایالات متحده و متحدانش در خلیج فارس و ماورای آن، نگرانی های بین المللی در خصوص حرکت دولت ترامپ به سمت جنگ با ایران، افزایش یافته است.

 رسانه صهیونیستی تایمز اسرائیل با اشاره به اختلاف نظر عمیق آمریکا و متحدانش بر سر ایران نوشت: ژنرال بریتانیایی چندی پیش به خبرنگاران گفت نیروهای ائتلافی در رابطه با نیروهای تحت حمایت ایران در عراق و سوریه به هیچ موردی برنخورده اند و علائمی از افتراق بین آمریکا و متحدانش را بروز داد.

در میان تردید به ادعای ترامپ در خصوص خطر روزافزون ایران علیه ایالات متحده و متحدانش در خلیج فارس و ماورای آن، نگرانی های بین المللی در خصوص حرکت دولت ترامپ به سمت جنگ با ایران، افزایش یافته است.

ارتش ایالات متحده تردید ژنرال بریتانیانی پیرامون چنین تهدیدی را تکذیب کرد. دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده گزارش مربوط به تجدید طرح دولت خود مربوط به اعزام ۱۰۰۰۰۰ سرباز در صورت ضرورت مقابله با ایران را تکذیب کرد. اما وی همچنین با توئیت های جنجالی خود به تهدیدات ادامه می دهد.

سخنان ژنرال مزبور، علنی کردن تردید بین المللی پیرامون افزایش حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه بود، میراثی که از اشغال عراق در ۲۰۰۳ به استناد اطلاعات محرمانه غلط بجا مانده است.

علاوه بر دیگر نشانه هایی که برای متحدان نگران کننده است، مقامات ایالات متحده هیچ گونه شواهد پشتیبان از ادعای خود مربوط به افزایش تهدید ایران را عمومی نکرده اند.

همزمان با شروع اوج گیری تنش ها در منطقه، جرمی هانت وزیر أمور خارجه بریتانیا گفت کشور وی نگران خطر بروز اتفاقی جنگ «بر اثر درگیری هایی واقعا ناعامدانه از هر دو سو است».

سپس روز سه شنبه هفته گذشته، اسپانیا یکی از ناوچه های خود را به طور موقت از ناوگان های جنگی به رهبری ایالات متحده که به سمت تنگه هرمز در حرکت بود، بیرون کشید. در پی آن، چالش غیرمعمول و علنی دولت ترامپ از سوی ژنرال صورت گرفت.

ژنرال کریش گیکا، از افسران ارشد از ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در جنگ با داعش، گفت «نه، هیچ افزایشی در تهدید از سوی نیروهای تحت حمایت ایران در عراق و سوریه وجود ندارد». گیکا، که در یک کنفرانس ویدئویی از مقر ائتلاف در بغداد سخن می گفت، به خبرنگاران در پنتاگون گفت نیروهای ائتلافی بر حضور نیروهای تحت حمایت ایران «و گستره‌ وسیعی از دیگر گروه ها نظارت دارد، چون این محیطی است که ما در آن هستیم».

اما وی همچنین افزود، «شمار زیادی گروه های شبه نظامی در عراق و سوریه هست، و در این مرحله ما شاهد هیچگونه افزایش تهدید از سوی هیچ کدام از آنها نبوده ایم».پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی