امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۲۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶

وزیر اقتصاد فرانسه: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است

خرداد؛ وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه روز سه شنبه تاکید کرد، آمریکا برای آنکه مانع تجارت اروپا با ایران شود، اروپایی ها را سخت تحت فشار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس،'برونو لومر' گفت: اروپا به خاطر ایران سخت تحت فشار است. 
وی با بیان این موضوع که ماه گذشته دیداری حضوری با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا داشته است، گفت: فشارهای آمریکا بر مسئولان سیاسی، اداری و همه کسانی که در پروژه اینستکس فعالیت می کنند بسیار زیاد است. ما از دو طرف تحت فشار هستیم. نخست از طرف آمریکایی ها که می خواهند اساسا چنین پروژه ای موفق نشود و دوم از جانب ایرانی ها که دائما تهدید به خروج از توافق هسته ای برجام می کنند و این کار می تواند سطح مبادلات تجاری را بیش از این کاهش دهد. 
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه خاطرنشان کرد: اینستکس نه به خاطر ایران، بلکه برای حاکمیت و استقلال کل اروپا راه اندازی شده و لازم است. ما می خواهیم در روابط تجاری خود با دنیا مختار و مستقل باشیم و بدون هیچ اربابی آزادانه تصمیم بگیریم که با چه کشورهایی تجارت کنیم یا نکنیم. 
لومر خاطرنشان کرد: آمریکا با تقویت اتحادیه اروپا دشمنی دارد و سعی می‌کند که میان کشورهای اروپایی اختلاف و تفرقه بیندازد و به ویژه فرانسه را علیه آلمان، و آلمان را علیه فرانسه تحریک کند.
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه پیش تر نیز در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای سال 2015، تاکید کرده بود اینکه واشنگتن بخواهد ژاندارم اقتصادی جهان باشد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
برچسب ها: فرانسه ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی