امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

برداشت گندم و جو از مزارع استان تهران آغاز شد

خرداد؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برداشت گندم و جو از مزارع این استان خبر داد.

«کریم ذوالفقاری» عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در کشت پاییزه بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به کشت گندم و جو اختصاص یافت.

وی افزود: بیش از ۳۵ هزار هکتار از این اراضی به کشت گندم و مابقی به کشت جو اختصاص یافت که پیش بینی می‌شود امسال حدود یک میلیون تن گندم از اراضی کشاورزی استان تهران برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بیشترین اراضی زیر کشت گندم و جو در استان تهران در شهرستان‌های ری و ورامین است که بیشترین میزان تولیدی گندم و جو در این ۲ شهرستان برداشت می‌شود.

وی همچنین درباره میزان آفت در اراضی گندم و جو در استان تهران نیز گفت: با اقدامات و برنامه ریزی مناسب در سال گذشته زیر یک درصد اراضی گندم و جو دچار آفت شد که امسال نیز با اقدامات مراقبتی و حفاظتی مناسب تلاش شده که این اراضی از هر گونه آفت و سموم ایمن باشند.

استان تهران دارای ۱۸۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که بیش از ۴۰ هزار هکتار آن زیر کشت گندم و جو رفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی