امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۳۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹

سرکنسول ایران در اربیل: اقدامات آمریکا تاثیری بر روابط ایران و اقلیم کردستان عراق نخواهد گذاشت

خرداد؛ سرکنسول ایران در اربیل، تهدیدات آمریکا به خاطر شناخت کامل ایران و اقلیم کردستان از یک‌دیگر میسر واقع نشده است.

مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل در گفت‌وگویی اختصاصی با رووداو اعلام کرد که میزان مبادلات ایران و اقلیم کردستان، سال گذشته به چهار میلیارد دلار رسیده بود و انتظار می‌رود که میزان مبادلات به ۵ میلیارد دلار در سال برسد.

مرتضی عبادی با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر عدم تجارت با ایران اظهار کرد: اقدامات آمریکا تأثیری بر روابط ایران و اقلیم کردستان نخواهد گذاشت. مقامات اقلیم کردستان اعلام کرده‌اند که به طرفین ثالث اجازه نخواهند داد تا در روابط میان این اقلیم و همسایگانش دخالت کنند.

وی در رابطه با روابط میان ایران و عراق گفت که روابط بین مردم ایران و عراق بر پایه احترام و منافع دوجانبه شکل گرفته است.

سرکنسول ایران در اربیل در پاسخ به سوال مجری درباره تأثیر تحریم‌های ضدعراقی آمریکا بر روابط میان ایران و اقلیم کردستان گفت: پس از بازه زمانی کوتاهی، روابط ما با اقلیم کردستان، همانند سابق شد. ایران و اقلیم کردستان، به دلیل وابستگی به یکدیگر، روابط دوجانبه و آگاهی از توانایی‌های یکدیگر، توانستند از تأثیرات حملات آمریکا بکاهند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی