امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۳۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

بولتون: تقریبا مطمئنیم که ایران پشت حمله به کشتی ها در دریای عمان بود

خرداد؛ مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد: تقریبا مطمئنیم که ایران پشت حمله به کشتی های نفتی در دریای عمان قرار داشته است.

به گزارش شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «جان بولتون» که به امارات سفر کرده، گفت: مطمئنیم که امارات متحده عربی، عربستان و آمریکا بر سر خطر سلاح هسته ای  ایران متفقند و هر سه به یک اندازه در این زمینه نگرانند.

«جان بولتون» که به امارات سفر کرده، مدعی شد: ایران توافق هسته ای را نقض و تلاش کرد به سلاح هسته ای دست یابد. ما تلاش می کنیم که درباره پاسخ به فعالیت های ایران و فعالیت های جناح های وابسته به آن در منطقه مراقب و مسئول باشیم.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه مدعی شد: تقریبا مطمئن هستیم که ایران پشت حمله به نفکتش ها در آب های امارات قرار دارد. عدم وقوع حملات جدید از سوی ایران دلیلی بر موففقیت سیاست بازدارندگی آمریکاست.

بولتون افزود: ما از نزدیک با متحدانمان در منطقه رایزنی می کنیم و تلاش می کنیم که در پاسخ به فعالیت های ایران و متحدانش در منطقه مسئولیت پذیر باشیم.

وی در پایان نیز گفت: همزمان با حمله به نفتکش ها در خلیج عمان و حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان، تلاش ناکامی هم برای حمله به بندر ساحلی «ینبع» صورت گرفته بود.

مشاورملی جنگ طلب آمریکا در حالی این ادعاها را علیه ایران مطرح می کند که این کشور به صورت یک جانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد و ایران بارها مواضع رسمی خود را در قبال قانون شکنی های آمریکا در این خصوص به صراحت و با قاطعیت اعلام کرده است.

علاوه بر این، آمریکا تنها کشوری است که از سلاح اتمی علیه ملت ها استفاده کرده و فروشنده اصلی سلاح های کشتار جمعی به بسیاری از کشورها محسوب می شود. از جمله این کشور بارها صدام دیکتاتور معدوم عراق را به سلاح شیمیایی مجهز ساخت تا علیه ایران در جنگ تحمیلی به کار گرفته شود. اما ایران که خود عضوی از پیمان عدم اشاعه ی سلاح های کشتار جمعی است، مکررا نیز اعلام کرده قصد ساخت بمب اتمی را ندارد و بازرسی های پیوسته سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز چنین امری را تایید کرده است. علاوه، رهبر انقلاب اسلامی نیز در پیامی به نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح هسته‌ای، فتوای بسیار مهمی صادر کردند که به دلایل  عدم تمایل تهران به ساخت سلاح اتمی بعد جدیدی بخشیدند.
برچسب ها: بولتون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی