امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۳۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
کشوری‌باکمترین‌جمعیت‌فقیر

موناکو یک سوم ساکنانش میلیونر هستند!

خرداد؛ موناکو ثروتمندترین کشور در اروپا و جهان به شمار می‌رود.

Image result for ‫موناکو‬‎

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، موناکو یک دولت شهر بین فرانسه و اسپانیا و در مجاورت دریای مدیترانه است که به خاطر شمار بالای جمعیت ثروتمند خود شهرت جهانی دارد.

Image result for ‫موناکو‬‎

طبق گزارش سازمان "نایت فرانک" در سال ۲۰۱۹ از ۳۸ هزار و ۳۰۰ شهروند این کشور ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر دارای ثروتی بیش از یک میلیون دلار بوده‌اند. بدین ترتیب یک سوم جمعیت این کشور میلیونر هستند و از نظر تراکم میلیونرها در هر متر مربع از این کشور شما یک میلیونر خواهید یافت!

کارین آدامز، کارشناس مؤسسه "بورگن پروجکت" گفت: دولت موناکو تعهد بالایی برای سرمایه‌گذاری مجدد درآمدهایش در بخش‌های مختلف و به ویژه گردشگری دارد و بازگشت مجدد این سرمایه به چرخه اقتصادی باعث افزایش کیفیت زندگی مردم این کشور می‌شود.

در حال حاضر موناکو کمترین جمعیت فقیر در جهان را نیز دارد. سیاست‌های مالیاتی دولت همچنین باعث شده است این کشور لقب بهشت مالیاتی را نیز بگیرد و با توجه به اینکه این کشور هیچ مالیاتی بر درآمد افراد نمی‌گیرد و این مساله در سراسر اروپا بی مانند است، شمار بیشتری از ثروتمندان برای مهاجرت به آن ترغیب می‌شوند.

البته شمار بالای ثروتمندان در این کشور به نوبه خود باعث مشکلاتی نیز شده است و این کشور یکی از گران‌ترین کشورها برای زندگی نیز به شمار می‌رود؛ به گونه‌ای که برای خرید یک آپارتمان یک خوابه در این کشور باید حداقل ۱.۶ میلیون دلار کنار گذاشت.

الکساندر کرافت، مدیر شرکت " ساوث بی اینترنشنال رئلتی" گفت: قیمت خانه در موناکو به طور میانگین بیش از دو میلیون دلار است؛ به گونه‌ای که قیمت‌ها از ۲.۲ میلیون دلار تا ۲۲.۳ میلیون دلار متفاوت است. پنت هاوس‌های لوکس در این منطقه نیز بیش از ۵۵ میلیون دلار قیمت دارند.
برچسب ها: موناکو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی