امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۳۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

کاهش ۷۰ درصدی صادرات نفت ایران در ماه مه

خرداد ؛صادرات نفت خام و میعانات گازی از ایران در ماه مه و در سایه تحریم های سخت گیرانه ی آمریکا به ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه در شبانه روز رسید.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از تحلیل گران شرکت مشاوره اف جی ای، اعلام کرد که این میزان بیش از ۷۰ درصد کمتر در مقایسه با شاخص متوسط طی چهارماهه اول ۲۰۱۹ بوده است. 
در چهارماهه اول صادرات به طور متوسط ۱.۵ میلیون بشکه در شبانه روز را تشکیل می داد. 
اف جی ای همچنین پیش بینی می کند که حجم صادرات نفت ایران در آینده تا ۴۰۰ و ۵۰۰ هزار بشکه در روز می رسد، برای آنکه برخی از کشورها اکنون قصد دارند در خصوص دور زدن تحریم های آمریکا خبر دهند، در حالی که در ابتدا می خواستند آنرا رعایت کنند. 
بدین ترتیب چین قصد دارد واردات حدود ۲۵۰ هزار بشکه نفت ایرانی را به صورت روزانه ادامه دهد. هند، ترکیه، پاکستان و سوریه بخش دیگری از صادرات نفت ایرانی را شامل می شوند. هند همچنین از نیجریه، آمریکا و نزوئلا نفت می خرد. 
ژاپن، خریدار سابق نفت ایران اکنون از سایر تولید کنندگان مانند اکوادور می خرد.
برچسب ها: نفت ، صادرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی