امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

2 حیوان عجیب شهر گهواره نوعی سوسمار است + عکس

خرداد؛ 2 حیوان عجیب مشاهده شده در شهر گهواره نوعی سوسمار متعلق به تیره بزمجه‌ایان است که این نوع بزرگ‌ترین گونه بزمجه محسوب می‌شود.

2 حیوان عجیب شهر گهواره نوعی سوسمار است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ویدئویی ضبط شده توسط اهالی روستای کنه‌رشید بخش گهواره شهرستان دالاهو با عنوان «مشاهده 2 حیوان عجیب در شهر گهواره» از روز گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شود و بیشترین بازدید را داشته است.

بنا به گفته شاهدان عینی 2 حیوان اندامی شبیه به هم ورنگی متفاوت دارند.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو توضیحاتی در خصوص این 2 حیوان مشاهده شده به شرح ذیل ارائه داد.

این گونه که به تیره بزمجه‌ایان تعلق دارد، بزرگ‌ترین گونه بزمجه است که در موارد نادری تا سه متر هم رشد می‌کند و وزن آن به حدود 70 کیلوگرم نیز می‌رسد.

میانگین عمر آن‌ها در طبیعت هشت تا 9 سال است، در حیات وحش، گسترهٔ پراکندگی آن‌ها به علت فعالیت‌های انسانی کاهش پیدا کرده‌ و آن‌ها توسط اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت به عنوان یک گونهٔ آسیب‌پذیر شناخته شده‌اند.

تقریبا می‌توان گفت سوسمارها در همه جای ایران پراکندگی دارند. از بیابان‌های پست با زمین‌های داغ گرفته تا مناطق مرطوب و جنگلی شمالی، سواحل دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان، ارتفاعات کوه‌های البرز و زاگرس.

گهواره یکی از شهرهای استان کرمانشاه در غرب ایران و یکی از 2 شهر شهرستان دالاهو است.
برچسب ها: سوسمار
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی