امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

سیاست های ناهنجار ترامپ عامل افول قدرت اقتصادی آمریکا در جهان است

خرداد؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سیاست های نابهنجار ترامپ را عامل افول قدرت اقتصادی آمریکا در جهان عنوان کرد و گفت: به نظر می رسد با ادامه این شرایط شاهد افول قدرت اقتصادی و جایگاه دلار در عرصه بین المللی خواهیم بود.

«علاء الدین بروجردی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تحرکات دیپلماتیک اخیر جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اینکه وزارت امور خارجه یک مقدار از موضوع هسته ای و دردسرهای برجام رها شده، فرصت بیشتری برای پرداختن به مسائل منطقه به خصوص همسایگان پیدا کرده است که ما هم در جلسه کمیسیون از این امر استقبال کردیم.

وی افزود: یکی از مهمترین راه های مقابله با فشارهای اقتصادی و خنثی کردن توطئه ترامپ در رابطه با تحریم های غیرقانونی و ظالمانه، همکاری با همسایگان هست که مجلس از این ایده حمایت می کند و دولت را تشویق می کند تا ارتباطات با کشورهای همسایه بیشتر شود.

سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نشان دهنده اهمیت جمهوری اسلامی است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه بعد از چهل سال برای اولین بار نخست وزیر ژاپن راهی کشور ما شده، نشان دهنده اهمیت ونقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه است.
وی یادآور شد: آنها می دانند بدون نقش آفرینی ایران، مشکلات منطقه حل نخواهد شد، همانطور که دو کشور دوست ما، سوریه و عراق، با حمایت های جدی جمهوری اسلامی، و البته با محوریت ارتش و نیروهای مردمی توانستند توطئه سنگین آمریکا در ایجاد داعش و اشغال خاک خود را مرتفع کنند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت و ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آنها تحولات ده سال اخیر را به خوبی رصد کرده و می دانند نقش ایران در منطقه نقشی بسیار پررنگ و جدی است و باید از آن حداکثر استفاده را کرد.

وی همچنین در خصوص سفر هایکوماس وزیر خارجه آلمان به ایران هم گفت: وزیر امور خارجه آلمان جز اینکه نگرانی غربی ها و اتحادیه اروپایی از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز کند، هدف دیگری نداشت.

بروجردی با اشاره به پاسخ قاطع دستگاه دیپلماسی به وزیر خارجه آلمان و اروپا تاکید کرد: غربی ها باید بدانند در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی گام دوم جمهوری اسلامی که مبتنی بر برجام است، اجرایی خواهد شد و آنها هستند که باید تعهدات خودشان را انجام بدهند.

قدرت اقتصادی آمریکا در جهان به علت سیاست های ترامپ در حال افول است

نماینده پنج دوره اخیر مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی درباره ورود ایران به اتحادیه اوراسیا هم گفت: سیستم مالی جهان در شرف تحول است. توافق چینی ها و روس ها برای حذف دلار در مبادلات تجاری یکدیگر، همکاری ما با ترک ها برای استفاده ارز ملی و یا حتی ورود ما به اتحادیه اوراسیا که زمینه ساز استفاده از ظرفیت مهم ۳۰۰ میلیونی این منطقه است، گام های مهمی در جهت تضعیف جایگاه آمریکا در جهان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی ناهنجاری های تصمیمات ترامپ در رابطه با مسائل مختلف دنیا را عامل اساسی چنین تحولاتی عنوان کرد و گفت: خود آمریکایی ها عامل این تحول مهم در اقتصاد بین الملل هستند و به نظر می رسد به تدریج شاهد ضعف و افول قدرت آمریکا حتی به لحاظ اقتصادی و جایگاه دلار خواهیم بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی