امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳

ترکیه از کشته شدن ۱۰ کرد مسلح در شمال سوریه خبر داد

خرداد؛ وزارت دفاع ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که در حملات نیروهای مسلح این کشور به منطقه «تل رفعت» در شمال سوریه ۱۰ کرد مسلح از اعضای یگان های مدافع خلق (ی. پ. گ) کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت ترکیه اعلام کرد که این حملات در پاسخ به کشته شدن یک سرباز ترک توسط اعضای «ی. پ. گ» صورت گرفت.

ترکیه «یگان های مدافع خلق» سوریه را شاخه ای از «حزب کارگران کردستان» ترکیه [پ. ک. ک] می داند.

«پ. ک. ک» ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه آنکارا مبارزه می کند و از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و واشنگتن به عنوان گروه تروریستی شناخته می شود.

ارتش ترکیه در ۲ سال گذشته با ۲ عملیات موسوم به «سپر فرات» و «شاخه زیتون» و با همراهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه و شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را به تصرف خود در آورده است.

ترکیه هدف خود از تهاجم نظامی به اراضی سوریه را بیرون راندن شبه نظامیان کرد و نیروهای مدافع خلق سوریه (ی. پ. گ) عنوان کرده است.
اما دولت سوریه بارها با صدور بیانیه، اقدامات دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در عفرین و سایر مناطق دولت سوریه را اشغالگری دانسته و خواستار پایان دادن به این حضور غیرقانونی شده است.
برچسب ها: ترکیه ، کرد مسلح ، سوریه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی