امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

وزارت امور خارجه از انتقال مردمی قدرت در قزاقستان استقبال کرد

خرداد؛ سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در قزاقستان و انتقال مردمی قدرت، برای دولت جدید و ملت این کشور آرزوی موفقیت و توسعه کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سیدعباس موسوی» ضمن استقبال از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در قزاقستان و انتقال مردمی قدرت در این کشور، برای رئیس جمهوری منتخب و دولت جدید این کشور موفقیت و برای ملت قزاقستان رفاه، توسعه و آسایش آرزو کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد روابط و مناسبات فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در دوران ریاست جمهوری آقای توکایف همچون گذشته روند مثبت و رو به گسترش خود را ادامه دهد.

به گزارش ایرنا، ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان روز یکشنبه ۱۹ خرداد با پیروزی «قاسم جومارت توکایف» برگزار شد. قاسم جومارت توکایف، ۶۶ ساله پس از استعفای «نور سلطان نظربایف» در ماه مارس (اسفند) به قدرت رسید. نور سلطان نظربایف از نامزدی قاسم جومارت توکایف در انتخابات روز یکشنبه حمایت کرده بود. در مجموع، هفت نامزد در انتخابات اخیر برای تصدی مقام ریاست جمهوری قزاقستان رقابت کردند و در ۳۰ سال گذشته این نخستین بار است که مخالفان حزب حاکم در یک انتخابات رقابتی شرکت می‌کنند، هرچند نبود سازماندهی موجب شد که مخالفان نتوانند آرا مردم را به حمایت از سیاست‌های خود جلب کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی