امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

همه طرف های برجام باید به طور یکسان به تعهدات خود عمل کنند

خرداد؛ سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم گفت: همه طرف های برجام باید به طور یکسان به تعهدات خود عمل کنند و اگر نمی توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات مان بازنگری داشته باشیم.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سیدعباس موسوی» در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم گفت: با سخنان ایشان درباره اهمیت برجام برای جامعه جهانی و اروپا هم نظریم‌؛ اما تاکید ایشان مبنی برای اجرای تعهدات یک جانبه توسط ایران در یک توافق چند جانبه را خیلی درک نمی کنیم.

وی افزود: اگر توافق برجام چند طرف دارد همه اطراف آن به طور یکسان باید به تعهدات شان عمل کنند و اگر نمی توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات مان بازنگری داشته باشیم.

موسوی در ادامه تصریح کرد: دوستان اروپایی اگر خیلی نگران حفظ برجام اند باید از همه طرف ها بخواهند بدان عمل کنند و بیش از همه خودشان به تعهدات شان پایبند باشند. به ایشان و دیگرانی که از تصمیمات اخیر برجامی ایران ابراز نگرانی می کنند پیشنهاد می کنیم ماده ۳۶ توافق برجام و مقدمات علم حقوق را یک بار دیگر با دقت مطالعه کنند.

به گزارش ایرنا، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز گذشته (سه شنبه) در دیدار با «مارگوت والستروم» وزیرامورخارجه سوئد مدعی شد: «اگر ایران از این توافق خارج شود، دچار انزوای بین‌المللی می‌شود و به نقطه‌ای باز می‌گردد که قبل از این توافق بود. همه تحریم‌ها نیز باز می‌گردد. این به نفع ایران نمی‌تواند باشد». وی همچنین هشدار داده است که لغو توافق هسته‌ای نه به سود اروپا خواهد بود و نه به سود ایران.

ماس روز دوشنبه ۲۰ خرداد در سفر یک روزه خود به ایران و در دیدار با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان از تلاش اروپا برای حفظ برجام سخن گفته بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی