امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

جزییات افزایش قیمت شیر و لبنیات +سند

خرداد؛ با ابلاغ کارگروه تنظیم بازار قیمت خرید شیرخام و برخی از محصولات لبنی از امروز افزایش می‌یابد.

بر اساس این ابلاغیه قیمت خرید شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار و تحویل درب دامداری از ۲ هزار تومان به ۲ هزا رو ۳۹۰ تومان افزایش یافته است.

دراین ابلاغیه آمده است.

با عنایت به تصمیمات دستور دوم سی و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به جلسه ارائه به اصلاح قیمت شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار و تحویل درب دامداری به قیمت ۲۳۹۰۰ ریال موافقت گردید.

بدیهی است به ازای هر ۰.۱ درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ ۳۶۰ ریال متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت خرید اضافه یا کسر خواهد شد.

ضمناً قیمت محصولات لبنی پر مصرف شامل شیر، ماست و پنیر به شرح جداول ذیل که از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه گردیده است ملاک عمل خوتاهد بود. قیمت سایر احجام محصولات لبنی و سایر ضوابط مرتبط به شرح پیوست از سوی سازمان حمایت تعیین و ابلاغ خواهد شد.

پیش‌تر رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران، درباره میزان احتمالی افزایش قیمت لبنیات، گفته بود: افزایش قیمت محصولات لبنی به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده است و حداکثر تا سه‌شنبه هفته جاری به کارخانه‌ها ابلاغ می‌شود. وی نرخ مصوب را بر اساس افزایش ۱۴ درصدی هزینه تولید در کارخانه‌ها به علاوه افزایش قیمت خرید شیرخام از دامداران اعلام کرد.

جزییات افزایش قیمت شیر و لبنیات +سند

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی