امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

افتتاح اولین دیسکوی حلال در جوار مکه مکرمه جنجال به پا کرد! +عکس

خرداد؛ انتشار خبر افتتاح قریب‌الوقوع یک دیسکو در شهر جده شبکه‌های اجتماعی در عربستان را منفجر کرد، این خبر موجب جنجال بسیار بین فعالان شبکه‌های اجتماعی شد به طوریکه فعالان نارضایتی و خشم خود را از وجود چنین مکانی در جوار مکه مکرمه اعلام کردند.

افتتاح اولین دیسکوی حلال در عربستان جنجال به پا کرد! +عکس

به گزارش سایت الجزیره، عربستان اخیرا بعد از تشکیل سازمان کل سرگرمی و تفریح که به برنامه‌ریزی و توسعه بخش سرگرمی در این کشور توجه دارد و راهکار‌ها و فرصت‌های تفریحی را برای اقشار مختلف در سراسر عربستان فراهم می‌کند، شاهد فضایی باز به لحاظ اجتماعی است.

بعد از دبی و بیروت مجموعه کلوپ‌های شبانه "وایت" شعبه جدیدی در مقابل ساحل شهر جده طی امروز افتتاح می‌کند، این کلوپ قرار است ساعت ۱۰ شب تا سه صبح به روی مردم باز باشد. همچنین ورود افراد زیر ۱۸ سال به آنجا ممنوع خواهد بود. طبق اطلاعاتی که فعالان منتشر کرده‌اند، عکس برداری و فیلم برداری در این کلوپ و نیز همراه داشتن موبایل ممنوع خواهد شد و ساحل مختلط خواهد شد و افراد فقط باید با لباس خاصی در داخل ساحل حضور یابند.

در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده نوار ویدیویی از فرایند آماده سازی این کلوپ شبانه به همراه تصویری از آن منتشر شده و فردی که در این کلوپ کار می‌کند تشریح می‌کند، این کلوپ "کلوپ قابل احترام" برای خانوداه‌ها خواهد بود و اصطلاحا به آن "دیسکوی حلال" گفته شده و قیمت بلیط برای ورود به آنجا حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریال سعودی خواهد بود.

فعالان شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند، این روز‌ها شاهد تحولات بسیار عجیبی در عربستان هستیم که قبلا شاهد آن نبوده‌ایم و تحولات حاصله و فضای باز بی‌سابقه امری برخلاف جامعه بسته سعودی است.

فعالان شبکه‌های اجتماعی نسبت به این تحولات و اتفاقات خشم خود را ابراز داشته و مخالفت‌شان را اعلام کردند.

در مقابل سازمان کل سرگرمی عربستان و ترکی آل الشیخ رئیس آن درباره این موضوع اظهار نظری نکرده است.

اما مدیر ارتباطات منطقه‌ای در شرکت "وایت" به بی‌بی‌سی عربی گفت، این کلوپ با تمام ضوابط شرعی عربستان سنخیت و مطابقت دارد و به طور موقت در قالب جشنواره سالانه جده درهایش به روی عموم باز می‌شود و آن کلوپ نیست و کافه خواهد بود.

برخی می‌گویند، آنچه سازمان سرگرمی انجام می‌دهد بدور از فضای سنتی عربستان است و این کشور همچنان سنت‌ها و آداب و رسوم خود را حفظ خواهد کرد و این کلوپ مغایر با دین و اصول و قانون اجرایی در این کشور است.
منبع: ایسنا
برچسب ها: عربستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی