امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷

کویت، عراق و عربستان گرم ترین نقاط کره زمین

خرداد؛ برخی منابع خبری کشورهای عربی روز پنجشنبه اعلام کردند که کویت، عراق و عربستان گرم ترین نقاط کره زمین شناخته شده اند.

به گزارش سازمان هواشناسی کشورهای منطقه، دمای هوای ثبت شده در کویت ۶۳ درجه سانتیگراد، عراق ۵۵.۶ درجه و عربستان ۵۵ درجه است.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشورهای عربی، انتظار می رود که میزان گرمای هوا در این کشورها در ماه تیر، تا ۶۸ درجه افزایش یابد.

در همین حال، برخی گزارش ها حاکی است که دو نفر در کویت بر اثر گرمازدگی جان باختند که یک تن در روز گذشته و یک تن امروز فوت کرد.

اداره کل آتش نشانی کویت از افزایش آتش سوزی در مناطق مختلف خبر داده است.

این اداره از شهروندان کویتی خواست که نکات ایمنی رعایت کرده و از تردد غیر ضروری خودداری کنند.

استفاده از سیستم های خنک کننده به صورت گسترده افزایش یافته و همین امر موجب افزایش بار جریان برق و احتمال آتش سوزی را تشدید کرده است.

وزارت کار و توسعه اجتماعی عربستان از ۱۵ آوریل (۲۵ خرداد) فعالیت تمامی کارگران بخش خصوصی در زیر آفتاب را ممنوع اعلام کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی