امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹

نامه معاون بسیج مردمی عراق به حضرت آیت الله سیستانی

خرداد؛ خبرنگار شبکه خبری «المیادین» در عراق گزارش داد: «ابومهدی المهندس» معاون سازمان بسیج مردمی عراق به حضرت آیت الله العظمی سیستانی نامه نوشت.

به گزارش المیادین، المهندس در این نامه تاکید کرده است که نیروهای بسیج مردمی عراق، روند حوادث در عراق را تغییر دادند و توطئه های خارجی و داخلی را خنثی کردند.

براساس این گزارش،المهندس افزود که کشورش در صدر کشورهای شکست دهنده تکفیر و افراط گرایی داعش بوده است.

وی بیان کرد: پیروزی بر نیروهای شر و افراط گرایی در حالی در انظار جهانیان تحقق یافت که همه گمان می کردند کشور سقوط می کند.

سومریه نیوز نیز در این باره نوشت: المهندس در نامه خود که نسخه ای از آن به دست این خبرگزاری رسیده، آورده است: این نامه را در حالی  به شما می نویسم که در درونم حجم پیروزی بزرگی را که مبارزان بسیج مردمی بر گروه تروریسم و تفکیر محقق کردند، احساس می کنم؛ مؤمنانی که به ندای شریف و ملی شما در قالب فتوای جهاد کفایی که مکانیزم های این اقدام را فراهم کرد، لبیک گفتند. اینجانب و داوطلبان آن هنگام با خود عهد بستیم که سربازان وفاداری باشیم و از فتوای مقدسی که از نفس های شریف شما نشات گرفته، چشم پوشی نکنیم.

المهندس خطاب به حضرت آیت الله العظمی سیستانی آورده است: نیروهای شما روند حوادث را نه فقط در عراق بلکه در سراسر جهان تغییر دادند و توطئه های خارجی و داخلی را ناکام گذاشتند؛ توطئه هایی که هدف آن شکست دادن عراق بود. ما در صدر کشورهایی بودیم که تکفیر و افراط گرایی داعش را شکست داد.

وی افزود: سپاهیان فتوای ملی با سلاح ایمان، عقیده و ایثارگری در راه دین و وطن، وارد شدیدترین و خشونت بارترین جنگ ها شدند. در نبرد با دشمنان دین و بشریت، توصیه های شما را که در طول زمان نبرد علیه داعش از آن دریغ نکردید، آویزه گوش خود قرار دادیم و تمام توان خود را برای یکپارچه نگه داشتن و سربلند نگه داشتن عراق صرف کردیم.

معاون حشد شعبی در ادامه این نامه تاکید کرد: برای محافظت از مقدساتمان که دشمنان به دنبال لطمه زدن به آن بودند، تمام توان خود را به کار بستیم تا اینکه مراد حاصل شد و همه دشمنان شکست خوردند و پیروزی بزرگ بر نیروهای شر، تاریکی و افراط در حالی محقق گشت که جهان گمان می کرد کشور سقوط می کند.

ابومهندس در پایان این نامه خاطرنشان کرد: همه ما آن فداکاری ها و قهرمانی های بزرگ و خون های پاکی که زمین عراق را سیراب کرد، به یادمی آوریم و من و فرزندان و برادرانم بر سر ادامه راه جهاد، مقاومت، فداکاری و جان فشانی با شما عهد می بندیم و تا جان در بدن داریم بر عهد خود باقی خواهیم ماند.

منبع: شفقنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی