امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

وزیر خارجه امارات: یک کشور مشخص در حمله به نفکتش ها در فجیره دست دارد/ عدم گنجاندن موشک های ایران و دخالتهایش در توافق قبلی اشتباه بود

خرداد؛ وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز شنبه گفت: فناوری استفاده شده در حمله به نفتکش ها در آب های امارات را هیچ گروه غیر قانونی در اختیار ندارد و این نشان می دهد که آن عملیات برنامه ریزی شده و کار یک دولت بود.

به گزارش شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «شیخ عبدالله بن زاید» با اشاره به اینکه می خواهیم جریان صادرات نفت در سایه ثبات اقتصاد جهان ایمن و طبیعی دنبال شود، افزود: رژیم ها و اندیشه فاشیستی خواهان نابودی منطقه ما هستند.

وی در ادامه گفت: در منطقه صداهای عقب مانده و افراط گرایی وجود دارد که خواهان نگاه به گذشته هستند نه نگاه به آینده.

وزیر خارجه امارات در ادامه با اشاره به حادثه حمله به نفکتش ها در آب های امارات گفت: تحقیقاتی که درباره حمله به ۴ نفکتش در آب های امارات متحده عربی انجام شده، نشان می دهد که عملیات انفجار نفکتش ها خارج از کشتی و زیر آب صورت گرفته است.

وی در ادامه گفت: فناوری استفاده شده در حمله به نفکتش ها در فجیره را هیچ گروه غیرقانونی در اختیار ندراد و این نشان می دهد که آن عملیات، اقدام برنامه ریزی شده وکار یک دولت بوده است.

بن زاید ادامه داد: هنوز تصمیم نگرفته ایم اعلام کنیم که مدارک کافی وجود دارد که نشان می دهد یک کشور مشخص در حمله به نفکتش ها در سواحل امارات دست دارد.

وی درادامه خاطرنشان کرد: جامعه بین المللی باید برای تامین امنیت روند دریانوردی بین المللی و تامین امنیت رسیدن انرژی به مقصد مورد نظر همکاری کنند. همه باید با هم برای دور کردن منطقه از تشدید اوضاع همکاری کنیم و به ندای تدبیر فرصت بدهم.

وزیر امور خارجه امارات در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه عدم مشارکت کشورهای منطقه در توافق قبلی با ایران اشتباه بود، ادعا کرد: اینکه موشک های بالستیک ایران و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها در بندهای توافق با ایران وجود نداشت، اشتباه بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی