امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۴۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

آغاز طرح صرفه‌جویی در مصرف برق ساختمان‌های اداری از ابتدای تیرماه

خرداد؛مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح صرفه‌جویی در مصرف برق ساختمان‌های اداری و عمومی به طور رسمی از اول تیر آغاز می‌شود، گفت: در ایام پیک سال گذشته مصرف برق استان به یک هزار و ۷۳۶ مگاوات رسیده بود که امیدواریم امسال با صرفه‌جویی و مصرف بهینه در روزهای گرم سال از این عدد فراتر نرویم.

به گزارش خرداد، حمید علاقمندان، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان در نخستین همایش آموزشی مدیران و رابطان انرژی دستگاه‌های اداری با این مطلب افزود: ۲۰۰ دستگاه اداری و اجرایی استان سال گذشته با تغییر ساعات اداری و انجام اقدامات در جهت مصرف بهینه برق بین ۲۰ تا ۳۰ مگاوات صرفه‌جویی کردند که امیدواریم امسال این عدد دست کم۳۰ مگاوات باشد.

علاقمندان با اشاره به اجرای طرح حذف قبوض کاغذی برق و دریافت الکترونیکی صورتحساب سبز، گفت: با توجه به سیاست‌های دولت و وزارت نیرو مبنی بر توسعه دولت الکترونیک و همچنین کاهش آلایندگی هوا و بارترافیک شهری، این شرکت با ایجاد و تکمیل درگاه‌های مختلف ارتباطی در وب سایت شرکت و همچنین اپلیکیشن همراه نیرونگار و شبکه‌های اجتماعی گپ و بله  و علاوه بر آن ارسال پیامک اطلاع رسانی و سامانه تلفنی سمیع (37121)، امکان دسترسی آسان مشترکین به قبوض مصرفی خود را فراهم آورده است.

سیدحسن قاضی‌عسگر، معاون اقتصادی استاندار نیر در این همایش از بی مدیریتی مزمن در مصرف بهینه انرژی در کشور انتقاد کرد و افزود: مدیریت انرژی، مصرف بهینه و نهادینه شدن فرهنگ درست مصرف کردن انرژی موجب توسعه پایدار می شود.

وی ادامه داد: برای مدیریت درست انرژی افرادی به عنوان مدیر انرژی و رابطان این موضوع در دستگاه‌های اداری و ساختمان‌های دولتی و عمومی مشخص شده‌اند و به دنبال آن نیز از فرمانداران و بخشداران نیز خواسته شده تا با مشخص کردن این افراد در صرفه‌جویی و مصرف بهینه انرژی بویژه آب و برق حساس تر باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی