امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

پمپئو: ترامپ، آبه را با یک پیام به تهران فرستاد/ به ایرانی‌ها ثابت می‌کنیم که جدی هستیم

خرداد؛ مایک پمپئو با توجیه حضور نظامیان آمریکایی در خلیج فارس، بر آمادگی آمریکا برای مقابله با ایران تاکید کرد و گفت: می‌خواهیم که این موضوع را به ایرانی‌ها ثابت کنیم که ما جدی هستیم.

«به گزارش پایگاه وزارت خارجه آمریکا، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، درباره دیدار خود با «کنت مک کنزی» رئیس سنتکام گفت: ما درباره چالش‌های ایران صحبت کردیم. همچنین درباره تصمیم سنتکام در مورد انتقال هزار نیروی نظامی به منطقه حرف زدیم و می‌خواهیم که این موضوع را به ایرانی‌ها ثابت کنیم که ما جدی هستیم و مانع تجاوزگری بیشتر آنها در منطقه می‌شویم.

وی مدعی شد: از زمانی که ما روی کار آمدیم، ماموریت‌مان این بود که حاکمیت ایران را ترغیب کنیم که برنامه هسته‌ای خود را به گسترش ندهد و آزمایش‌های موشکی خود را ادامه ندهد و دست از حضور در مناطق مختلف بردارد. به همین دلیل، ما فشار را اعمال کرده‌ایم، اکنون ماه‌هاست که در حال اجرای حداکثر فشار بر ایران بوده‌ایم. این راهکار بسیار موثر بوده‌ است. ما به این کار ادامه می‌دهیم تا در نهایت ایران را قانع کنیم که این رفتار به نفع آنها نیست و باید رفتار خود را تغییر دهند.

پمپئو در ادامه در مورد تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران در مورد تنش‌های اخیر دریای عمان گفت: ترامپ، آبه را با یک پیام برای رهبری ایران، به تهران فرستاد و شما باید این را به خاطر داشته باشید که این‌ها پیام‌هایی برای ایران هستند. اما به نظر من، مقام‌های ایران به نحوی اسفناک در حال حکمرانی به مردم هستند.

وی افزود: ما همواره مشغول ارسال پیام‌های زیادی بوده‌ایم و حتی همین حالا در همین لحظه، با ایران در ارتباط هستیم تا به آنها بگوییم که ما برای مقابله در برابر تجاوزهای آنها آماده هستیم. ترامپ خواهان جنگ نیست و ما به ارسال این پیام ادامه خواهیم داد و همزمان کارهایی که برای حفاظت از منافع آمریکا در منطقه ضروری است را انجام می‌دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی