امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳

تأکید آلمان بر تحقیقات درباره درگذشت مرسی

خرداد؛سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان بر لزوم انجام تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت محمد مرسی تاکید کرد.

به گزارش خرداد، راینر برول، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن ابراز تأسف از درگذشت محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر گفت: برلین خواهان انجام تحقیقات فوری و جامع در این زمینه است.

او در پاسخ به این پرسش که «تحقیقات مذکور باید در مصر صورت بگیرد یا مجامع بین‌المللی؟»، اظهار داشت: اولین اقدامات در این باره را باید مسئولین مصر آغاز کنند.

برول با اشاره به این که مرسی در یک انتخابات آزاد پیروز شده بود، گفت: نگرانی خود را نسبت به رعایت استانداردهای حداقلی و حقوق انسانی در زندان‌های مصر به قاهره بیان کرده‌ایم.

پیش‌تر، کلاودیا روث، معاون رئیس پارلمان آلمان تأکید کرد، دستگاه قضائی مصر به مضحکه‌ای سیاسی برای دولت عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، معاون رئیس پارلمان آلمان تصریح کرد: ما خواهان اجرای تحقیقات سالم، شفاف و جامع در خصوص دلایل مرگ محمد مرسی هستیم.
برچسب ها: آلمان ، مرسی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی