امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

تاکید مرکل بر حمایت از تمامیت ارضی عراق و مخالفت با جدایی کردها

خرداد؛ صدر اعظم آلمان مخالفت خود با جدایی کردهای عراق را ابراز کرده با این حال خاطر نشان ساخت که آنها باید از بیشترین حد ممکن خودمختاری برخوردار باشند.

به گزارش شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری آلمان (DPA)، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم این کشور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد که با جدایی کردهای عراق از این کشور و تشکیل کشور مستقل خود مخالف است و از یکپارچگی خاک عراق پشتیبانی می کند.

مرکل در جریان بازدید از یک مدرسه در شهر «گوسلار» در جنوب شرق ایالت مرزی «نیدرزاکسن» (ساکسونی سفلی) در شمال غرب آلمان، در این باره اظهار داشت: گمان نمی کنم وجود یک کشور برای کردها بتواند به صلح در منطقه کمک کند.

صدر اعظم آلمان با این حال حمایت خود از برخورداری کردهای عراق از بیشترین حد ممکن از خودمختاری در نظام حکمرانی فدرال این کشور را مورد تاکید قرار داده و خاطر نشان ساخت: کردها در عراق باید از وضعیت و شرایط عادلانه ای برخوردار باشند.

این در حالی است که دولت آلمان به رهبری مرکل همانند اکثریت قاطع کشورهای منطقه و جهان، با همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق که روز ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی برگزار شد، اعلام مخالفت کرده بود.
برچسب ها: صدر اعظم آلمان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی