امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۱۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

موافقت بحرین با حضور خبرنگاران اسرائیلی در کنفرانس منامه

خرداد؛ روزنامه «هآرتص» اسرائیل نوشت: تیم آمریکایی مسئول طرح صلح در خاورمیانه، ورود شش خبرنگار اسرائیلی به بحرین برای پوشش کنفرانس اقتصادی منامه را که در روزهای ۲۵ و ۲۵ ژوئن جاری برگزار می شود، تضمین کردند.

به گزارش شفقنا به نقل از الجزیره، این روزنامه افزود: دولت بحرین علی رغم نداشتن روابط دیپلماتیک با اسرائیل،  با حضور خبرنگاران اسرائیلی در این کشور موافقت کرد.

گزارش های خبری آمریکایی پیش از این اعلام کرده بودند که از اسرائیل برای شرکت در نشست بحرین  دعوت نامه فرستاده شده است با این حال مشخص نشده است که هیات اسرائیلی را در این سفر چه فرد یا افرادی نمایندگی خواهند کرد.

علی رغم اینکه دفتر بنیامین نتانیاهو هیچ بیانیه ای درباره این کنفرانس صادر نکرده، اما یک مقام سابق آمریکایی ضمن تایید مشارکت اسرائیل در نشست بحرین اعلام کرد که نشست مذکور فرصت بزرگی به منظور عادی سازی روابط اقتصادی با کشورهای عربی است و این موضوع یکی از مهمترین اهداف کنونی اسرائیل به شمار می رود.

قرار است دولت ترامپ در نشست اقتصادی منامه از بخش اقتصادی طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» که توسط جارد کوشنر داماد ترامپ ساخته و پرداخته شده، رونمایی کند.

با این حال همه گروههای فلسطینی مخالفت خود را با اقدامات کوشنر و نشست اقتصادی وی در بحرین اعلام کرده اند.

به گفته مقامات آمریکایی، هدف از این طرح، ایجاد فرصت های اقتصادی برای فلسطینیان است اما کوشنر اشاره کرده است که نشست مذکور فراخوان های بین المللی برای تشکیل کشور فلسطین را تایید نمی کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی