امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

سرنگونی پهپاد آمریکایی، معادلات نظامی و دیپلماتیک منطقه را تغییر داد

امروز شاهد تولید سیستم های نظامی پیشرفته در داخل کشور هستیم.
خرداد؛ رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: این اقدام معادلات نظامی و دیپلماتیک منطقه را تغییر داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، محسن هاشمی در یکصد و پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به هدف قرار دادن پهباد جاسوسی گفت: این اتفاق معادلات نظامی و دیپلماتیک را در منطقه تغییر داده و دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی است که موجب تحسین و شگفتی دولت های منطقه شد.

وی با اشاره به این که این موفقیت با اتکا به دانش دانشمندان ایرانی است گفت: امروز شاهد تولید سیستم های نظامی پیشرفته در داخل کشور هستیم.

وی این موفقیت را نتیجه توجه و اعتماد به توانمندی های داخلی و اتکا به دانشمندان وصنعتگران ایرانی دانست که از دوران دفاع مقدس آغاز شد و نتایج پربار آن امروزه برای کشور قابل مشاهده است.

هاشمی افزود: در همان زمانی که جمهوری اسلامی در تحریم صنایع نظامی و موشکی بسر می برد، رقبای منطقه ای ایران، با پرداخت هزینه های سنگین، پیشرفته ترین تجهیزات نظامی را از ابرقدرتهای غرب و شرق خریداری می کردند و امروزه شاهد هستیم که صنایع دفاعی جمهوری اسلامی قادر به تولید پهبادهای پیشرفته و سیستم های دفاعی موشکی در داخل کشور شده است و کشورهای منطقه که وارد کننده صرف صنایع دفاعی بودند با وجود هزینه کردن صدها میلیارد دلار، نسبت به توانمندی های دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی حسرت می خورند و توان موشکی و پهبادی ایران امروز در منطقه مثال زدنی است.

هاشمی با اشاره به اینکه اگر این توجه وحمایتی که نسبت به صنایع دفاعی کشور در طول انقلاب انجام شده است، بعنوان الگوی مسئولان کشور در همه بخش‌ها قرار گیرد، صنعت ایران بسرعت شکوفا خواهد شد، افزود: ساخت داخلی تجهیزات مترو نیز یکی از این حوزه ها بشمار می آید که در حوزه ساخت تجهیزات ثابت ومتحرک مترو، پیشرفتهای چشمگیری در صنایع داخلی بدست آمده است و در صورت حمایت و تامین اعتبارات لازم می تواند بخش بزرگی از مشکلات نظیر مصرف سوخت، آلودگی هوا، ترافیک و ایمنی را برطرف کند.

ترافیک جاسوسی شورای شهر تهران مشکلات جلسه شورای شهر تهران
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی